Kategoriler
Rehberler

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak

iPhone’da iCloud fotoğraflarını Apple kullanmayan kişilerle paylaşmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Hemen her rehberimizde yedek almanız gerektiğini belirtiyor ve düzenli yedekleme yapmanın öneminden bahsediyoruz. Cihazınızı sıfırlamanızı gerektirecek bir durumda ya da kaybolma / çalınmada yedek alma fırsatınız olmayacaktır. Apple iPhone kullanıcıları bulut tabanlı yedekleme çözümü olarak genellikle Apple’ın iCloud hizmetini tercih ediyor. iCloud’da depoladığınız fotoğraflarınızı halihazırda iPhone kullanıcısı olan arkadaşlarınızla paylaşmanız kolay fakat Android’li akıllı telefon kullanıcısı olan arkadaşlarınızla nasıl paylaşabileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için uygulama içerisinden küçük bir düzenleme yapmanız gerekecek. iCloud’a yüklediğiniz fotoğraflarınızı iPhone / iOS kullanmayan bir arkadaşınızla paylaşmak için ele aldığımız aşamaları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır.

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak

Öncelikle bir albüm oluşturun ve iOS kullanmayan arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz fotoğrafları bu albümde bir araya getirin. Albüme dilediğiniz bir ismi verin.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Şimdi albümün üzerine dokunun. Alt kısımda yer alan People butonunu kullanın. Buradaki varsayılan ayarı değiştirecek ve albümü Apple kullanıcısı olmayan kişilerle de paylaşabileceğiz.

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak 1

Karşınıza gelen seçenekler arasında yer alan Public website varsayılan olarak devre dışı durumda olacaktır. Bu seçeneği aktive etmelisiniz.

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak 2

Seçeneği aktive ettikten sonra Share link bölümü alt kısımda otomatik olarak belirecek ve albümü dilediğiniz arkadaşlarınızla paylaşmak için kullanabileceğiniz internet sitesi bağlantısı size sunulacaktır.

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak 3

Bu bağlantıyı kopyalayıp arkadaşlarınıza anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden iletebilirsiniz.

iCloud Fotoğraflarını Apple Kullanmayan Kişilerle Paylaşmak 4