Kategoriler
Apps & Oyunlar

Slack: Kilit Ekranı Mesaj Önizlemelerini Gizlemek

Popüler üretkenlik uygulaması Slack‘te Kilit Ekranı Mesaj Önizlemelerini Gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Mobil cihazlar ve masaüstü platformlarında mesajlaşma uygulamaları konusunda sıkıntı çekmiyoruz ancak pek çok uygulamanın işe yönelik olmadığını da söylemek gerekiyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları sosyal iletişim araçları olarak işlevsel ancak üretkenliğe katkı sağlamıyorlar. Bu noktada Slack uygulaması devreye giriyor. Diğer mesajlaşma uygulamaları çok sayıda farklı özellik barındırsalar da Slack’in yerini almaları pek mümkün değil. Bununla birlikte Slack diğer sosyal mesajlaşma uygulamalarının sahip olduğu bir özelliğe uzun zamandır sahip değildi. Uygulamada kilit ekranında görüntülenen mesaj önizlemeleri gizlenemiyordu. Araç artık bu seçeneği sunar hale geldi.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Slack: Kilit Ekranı Mesaj Önizlemelerini Gizlemek

Slack’in Android ve iOS uyumlu versiyonları güncellendi. Artık uygulama bünyesindeki ayarlardan faydalanarak kilit ekranında beliren mesaj önizlemelerini gizlemek mümkün. Öncelikle uygulamayı son versiyona güncelleyin, ardından çalıştırın.

Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip butona dokunun. Açılan paneldeki Settings seçeneği ile devam edin.

Slack Kilit Ekranı Mesaj Önizlemelerini Gizlemek 1

Settings ekranında Notifications‘a dokunun. Notifications ekranında Include a preview of the message seçeneğini devre dışı bırakın.

Slack Kilit Ekranı Mesaj Önizlemelerini Gizlemek 2

Bu seçeneği devre dışı bıraktıktan sonra alacağınız mesajlar için kilit ekranında ilgili mesajı kimin gönderdiğini görebileceksiniz ancak mesajın içeriği gizlenecektir. Gizliliğe önem veren Slack kullanıcıları için şüphesiz çok önemli bir seçenek. Bu ayarın belirli kanal ya da kişiler için özel olarak yapılandırılabilmesi olanağı bizleri daha çok memnun ederdi.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü