Android: Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek

Android'li akıllı telefonlarda fotoğraflarda arka planı temizlemek için kullanılabilecek uygulamaları tanıyacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızla çok sayıda fotoğraf çekiyoruz. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinden ve sosyal ağlardan beğenip hoşumuza giden fotoğraf ve görselleri de cihazlarımıza kaydediyoruz. Zaman zaman bu fotoğraf ve görsellerde arka planı silme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kişisel bilgisayarlarda bu işlem için kullanılabilecek çok sayıda yazılım var. Android'de de yine bu görevi üstlenebilen başarılı uygulamalar mevcut. Dilerseniz Android'de fotoğraflarda arka planı temizlemek için kullanılabilecek araçlardan birkaçına göz atalım.

Android: Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek

Background Remover

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 1

Background Remover sıradan bir fotoğraf editörü uygulaması değil, Android'de fotoğraf arka planını temizlemek için yararlanılabilecek akıllı bir araç. Arka plan temizleme işlemini oldukça kolaylaştırdığı gibi diğer uygulamalarda yalnızca kare formunda sunulan kırpma işlevi araçta özelleştirilebiliyor. Adobe Photoshop'un sevilen özelliği Magic tool'a oldukça benzeyen Magic selection tool'a da ev sahipliği yapıyor.

Background Remover
Background Remover
Developer: ANDROID PIXELS
Price: Free

Background Eraser and Remover

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 2

Background Eraser and Remover uygulamasıyla fotoğraflardaki arka planı kolayca temizleyebilir ve PNG ya da JPG formatında transparan olarak kaydedebilirsiniz. Uygulama Target Area, Target Color, Brush Tool gibi faydalı araçlar barındırıyor. İleri – geri alma özelliği de var.

Background eraser & cut out
Background eraser & cut out

PhotoLayers〜Superimpose,Eraser

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 3

Google Play'de hayli yüksek bir puanlamaya sahip olan uygulama tıpkı önceki araçlar gibi fotoğraflardan arka planı kaldırabiliyor. Aynı zamanda 10 taneden fazla fotoğrafı kombine ederek fotomontaj oluşturabiliyor.

TouchRetouch

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 4

TouchRetouch ile fotoğraflarınızdaki istemediğiniz ögeleri kaldırabiliyorsunuz. Görsellerde yer alan istenmeyen objeler kolayca yok edilebiliyor.

TouchRetouch
TouchRetouch
Developer: ADVA Soft
Price: TRY 12.99

Eraser

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 5

Fotoğraflarda arka planı kolayca silmeyi sağlayan Eraser uygulaması esasında fotoğraflardaki arka planı değiştirme işlemini de oldukça kolaylaştırıyor. Favori yeni görselinizi duvar kağıdı olarak da ayarlayabiliyorsunuz.

Eraser
Eraser
Developer: World2Gether
Price: Free

Change photo background

Android Fotoğraflarda Arka Planı Temizlemek 6

Change photo background uygulaması adından da anlaşılabileceği üzere fotoğraflarda arka planı kolayca değiştirme imkanı sunmakta. Fotoğraflara sepya, siyah – beyaz, doygunluk artışı, keskinlik artışı gibi efektler de katabilirsiniz.

Change photo background
Change photo background
Developer: App Basic
Price: Free