Kategoriler
Rehberler

iOS: Apple Hatırlatıcılarla Listeleri Paylaşmak

Her ne kadar Apple kullanıcıları iTunes markette yer alan sayısız uygulamaya güvenerek bir konuda yardım almak gerektiğinde bu ortama dalıyor olsa da bazı standart Apple uygulamaları beklentileri rahatça ve bazen de fazlasıyla karşılayabiliyor, şaşırtıcı sonuçlar elde edilebiliyor.

iOS: Apple Hatırlatıcılarla Listeleri Paylaşmak

iPhone ile hazır olarak gelen Apple Hatırlatıcı uygulaması sadece yapılacakların listesini oluşturmakla sınırlı değil. Birkaç tıklamadan sonra aile bireyleri ve arkadaşlarla ortaklaşa kullanabileceğiniz listeler elde edebilirsiniz. Böylece yapılacak hatalar engellenebilir ve işlemlerin aksamasına izin verilmez. iPhone kullanarak paylaşılabilir listeler elde etmek için şunları yapın:

Apple-Reminders-List-01

Sağ üst köşedeki artıya tıklayıp yeni seçin ve liste seçeneğine tıklayın. Ad verin ve renk paletinden uygun olan rengi seçin. Listeniz hazır.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Apple-Reminders-List-03

Düzenleme seçeneğine tıklayın ve ardından yeni menüde renk ve paylaşım seçenekleri karşınıza çıkıyor olacak. Paylaşıma tıklayın ve kişi ekleyin. Son ekranda kişiye ait e-posta adresi girebilirsiniz. Artıya tıklayarak kişiler listenizden birini seçebilirsiniz.

IMG_4851

Kişi ekledikten sonra daha fazlasını eklemek için ekleme komutunu tekrar edin. Ardından eklediğiniz kişilere bunu bildiren bir davetiye gönderiliyor olacak. Paylaşım ekranında listeye eklediğiniz kişileri görebilirsiniz. Liste önceden oluşturulmuş olsa bile paylaşılan kişiler sonradan eklenebilir. Paylaşımı kesmek içinse düzenleme menüsü içinden paylaşıma girin ve kişi adlarını sola doğru sürükleyerek paylaşımdan çıkarın. Son olarak değişiklikleri kaydedin. Aile seçeseniz otomatik olarak buna dahil ettikleriniz görebilir.