Kategoriler
Rehberler

Android: Tüm Müzik Uygulamalarında İstediğiniz Ekolayzırı Kullanmak

Android‘li akıllı telefonunuzda Tüm Müzik Uygulamalarında İstediğiniz Ekolayzeri Kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bilindiği gibi Android çeşitli özelleştirmelere olanak tanıyan bir işletim sistemi ve müziğe meraklı kullanıcılar kendi favori ekolayzer ayarlarıyla müzik dinleme deneyimini iyileştirebiliyor. Yapılan ayarlamalar genellikle tek bir uygulamayla sınırlı kalıyor ve örneğin Spotify ya da Deezer gibi bir müzik akış uygulamasında bu özelleştirmeden yararlanamıyorsunuz. Anlatacağımız aşamaları takip ederek cihazınızda yer alan müzik uygulamalarını favori ekolayzer ayarlarınızı kullanmak için zorlayabiliyorsunuz.

Android: Tüm Müzik Uygulamalarında İstediğiniz Ekolayzeri Kullanmak

İşlem kolayca uygulanabiliyor fakat Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamış olmanız gerekiyor. Android’li telefonlarda root erişimini sağlamak için kullanılabilecek yazılımlara bu rehberimizde kısaca değinmiştik.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Öncelikle bu bağlantıdan Universal deep_buffer Remover dosyasını indirin ve arşiv dosyasını akıllı telefonunuza aktarın.

Daha sonra cihazınıza Magisk Manager uygulamasını indirin ve yükleyin. Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın, Modules sekmesini görüntüleyin.

Karşınıza gelen arayüzdeki Flash Module Zip butonuna dokunun. İlk aşamada indirip akıllı telefonunuza aktardığınız arşiv dosyasını seçin.

Android Tüm Müzik Uygulamalarında İstediğiniz Ekolayzeri Kullanmak 1

Uygulamanın ilgili dosyadaki ayarları işleme koyabilmesi için 20 saniye kadar beklemeniz gerekecek.

İşlem tamamlandığında akıllı telefonunuzun yeniden başlatılmasını sağlayın. Artık Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdaki tüm müzik uygulamalarının varsayılan ekolayzer ayarlarınızı kullandığını göreceksiniz.

Android Tüm Müzik Uygulamalarında İstediğiniz Ekolayzeri Kullanmak 2

Gördüğünüz gibi işlem oldukça basit ve akıllı telefonunuzda kurulu olan müzik akış uygulamalarını favori ekolayzer ayarlarınızı kullanması için zorlayabiliyorsunuz.