Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Özel Projektör Üretmek

Kendi başına birşeyler yapmayı sevenler DIY klubünün bir üyesi olarak kabul ediliyor. Siz de kendiniz birşeyler yapmak istiyorsanız akıllı telefonunuzla kullanabileceğiniz bir projektör üretmeye ne dersiniz? Kolayca temin edebileceğiniz malzemelerle sonuca ulaşabilirsiniz…

iOS: iPhone Özel Projektör Üretmek

Apple iPhone sahibi olanlar bu rehberi izleyerek öyle ya da böyle sonuca ulaşabilir. Kolları sıvamadan önce şunlara gerek duyacaksınız:

  • Biri biraz daha büyük olan iki kutu
  • Büyüteç
  • Telefonu dik tutan stand
  • Koyu renkli koli bandı, kalem ve falçata
  • Kesme yüzeyi olacak bir köpük levha
İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

things-you-need

Orijinal proje tek kutuyla yapılabiliyordu ama iki ayrı selpak kutusu kullanarak daha iyi sonuç alınıyor. Böylece odaklama ayarı yapılabiliyor. Geniş ekran yansıtmak için uzaklaşmak gerekiyor ki bu durumda ışık gücü azalıp görüntü parlaklığı azalıyor. Yapılması gereken kutulardan birinin kenarına büyüteç eklemek.

6

Büyüteci yaslayın ve kalemli etrafını çizip falçatayla oyarak delik açın ve koyu bantla sabitleyin. Ardından diğer kutuda telefonun yandan girebileceği bir yarık açın.

9-3

Görseller ters biçimde yansıyacağından iPhone’a ters çevirici uygulama kurmak gerekmiyor. Ayarlar içinden Genel kısmında Erişilebilir açarsanız ekranın yan dönmesini sağlayabilirsiniz. Ardından parlaklık ayarlarından otomatik parlaklık kapatıp en yüksek değerine çıkarın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

result1

Kutuları birbirine geçirip video oynatan telefonu yan delikten sokunca duvara yansıyacak. Mesafeyle görüntü boyutunu ayarladıktan sonra kutularınız arası mesafeyi ayarlayarak netleme yapın. Elbette asla mükemmel sonuçlar vermeyecek ama bedavaya bundan iyisi olamazdı!