Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone İle Bölge Kilitli Videoları İzlemek

Kimi zaman belirli telif haklarından ötürü videolar sadece belirli ülkelerdeki kullanıcıların izleyebileceği şekilde sınırlanıyor. Bu nedenden ötürü videoları izlemek imkansızlaşıyor. Bu tür sorunlar yaşıyorsanız ve aşmak istiyorsanız yönlendirme kanallarına başvurmalısınız.

iOS: iPhone İle Bölge Kilitli Videoları İzlemek

Bölge sınırlaması olan içeriğe erişmek için proxy ya da VPN (sanal özel ağ) kullanmak gerekiyor. İkisi de benzer biçimde işliyor ve cihazınıza ait IP adresini gizleyip farklı göstererek konumunuzun farklı algılanmasını sağlıyor. VPN ise daha ileri gidip tamamen özel bir kanal üzerinden internet erişiminizi bağlıyor ve yeriniz farklı görünüyor.

Netshade

netshade-proxy

Çoğu uygulamada olduğu gibi Netshade uygulaması da ödeme gerektiriyor. Aylık, üç aylık ve senelik üyelik paketlerinde fiyatlar düşebiliyor. Elbette denemeden karar vermek istemiyorsanız kısa üyelik mantıklı. Proksi ve VPN servislerini bir arada sunan uygulamayı indirdikten sonra proksi seçimi yapıp sınırlamaları aşabilirsiniz. Farklı ülkelerin proksileri manuel olarak eklenebiliyor.

[appbox appstore id443928838]

Tunnelbear

tunnelbear-vpn

500 MB veri akışına kadar ücretsiz kullanım sunan bu servis sonrasında uygun fiyata aylık üyelik satıyor. Ücretsiz pakette seçilebilen sunucular birkaç ülkeyle sınırlı. Tam sürümde bu sayı artıyor. Yıllık üyelikte indirim avantajı var. Uygulama ücretsiz indirilip kurulabiliyor ve tercih edilen ağ seçilebiliyor.

[appbox appstore id564842283]

UnoTelly UnoDNS

unodns-address

Hulu, Netflix, BBC iPlayer, Amazon Instant Video gibi içeriğin bölge sınırlamasından aşılarak izlenmesi konusunda uzman ve farklı ülkelere göre seçenekler sunuyor. Ücretsiz kullanılamıyor ve üye olmak gerekiyor.

https://www2.unotelly.com