Kategoriler
Rehberler

Android: Birden Fazla Cihazda Müzik Çalmak

Akıllı telefonlar inceldiği için çoğu üretici tek ve güçsüz hoparlörlere yer veriyor. Peki birden fazla Android cihaza sahipseniz aynı şarkıyı aynı anda birden fazla cihazınızda çalarak orkestra misali çok kapsamlı geniş bir ses deneyimi elde etmek istemez miydiniz?

Android: Birden Fazla Cihazda Müzik Çalmak

Bu çözümü Samsung’un Galaxy serisinde yer verdiği Group Play adlı grup halinde müzik çalma özelliğine benzetebiliriz. Elbette müziği içeren ve çalan ana cihaza oynatıcı/sunucu uygulama, bu müziği aynı anda çalacak diğer Android cihazlarınıza istemci bir müzik akış uygulaması kurmanız gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.kattwinkel.android.soundseeder.player]

[appbox googleplay id=com.kattwinkel.android.soundseeder.speaker]

SoundSeeder imzalı SoundSeeder Music Player ve SoundSeeder Speaker uygulamalarını ilgili cihazlarınıza kurmanız gerekiyor. Müzik çalacak cihazda Player, ses vermeye destek olacak cihaz ya da cihazlarda Speaker uygulaması kurulacak.

SoundSeeder1

SoundSeeder Player uygulamasını ücretsiz olarak kurduktan sonra çalıştırdığınızda tespit etmenizi kolaylaştıracak bir ad vermeniz gerekiyor. Ana cihazda en azından Android 4.1 ve üstü kurulu olması gerekiyor. Elbette cihazınızın içinde depolanan müzikleri tarayıp otomatik olarak tespit edecek ve çalacak şarkıyı seçmenizi bekleyecek.

SoundSeeder4

Diğer cihaza SoundSeeder Speaker uygulamasını ücretsiz kurun ve açtıktan sonra iki cihazın da aynı Wi-Fi ağda olmasına dikkat edin. Speaker uygulaması açık olan Player uygulamasını bulup bağlantı için onay istiyor olacak. Eğer bulamazsa oynatıcı seçme menüsüne girebilirsiniz. Kütüphanede gösterilen şarkılar, albümler, sanatçılar, türler ya da klasörlerde dolaşarak çalın ve diğer hoparlörleri başka yerlere yerleştirin.

Ücretsiz sürümle sadece bir hoparlör bağlantı kurabiliyor ve dört dakikadan sonra kopuyor. Daha fazlası içinse 16 hoparlöre kadar destek veren Pro sürümü almanız gerekiyor.