Kategoriler
Rehberler

Android: SMS Mesajları PC Kullanarak Kontrol Etmek

Sürekli bilgisayar başında oturarak çalışan biriyseniz akıllı telefona gelen SMS mesajlarını görmek ve yeri geldiğinde cevap vermek zorlu olabilir. Bunun yerine mesajları bilgisayar ekranında görmek ve klavye kullanarak cevap yazmak harika olmaz mıydı?

Android: SMS Mesajları PC Kullanarak Kontrol Etmek

Buna imkan veren birden fazla uygulama var ama öncelikli olarak ilgi gören başarılı iki seçeneğe yer veriyor olacağız.

MightyTextmightytext9

Android cihaz sahiplerine önerebileceğimiz uygulamalardan biri ve SMS mesajları kolayca Chrome internet tarayıcı üzerinden görme, cevaplama imkanı veriyor. Bu durumda Chrome için ilgili eklentisini kurmanız gerekiyor. Ardından mobil uygulamayı kurarak bağlantı yapmanız şart. Web esaslı bilgisayar uygulamasını kullanmak kolay ama elbette öncelikle bir hesap açıp iki ortamda da aynı kullanıcı adıyla oturum açmanız gerekiyor. Kurulumu basit olan bu çözüm internet bağlantısı üzerinden cihazlar arası bağlantı kuruyor. Mobil cihazda Wi-Fi ve mobil veri seçilebiliyor. Firefox kullanıcıları içinse üçüncü parti bir eklentiyle destek veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

AirDroid

airdroid_desktop

AirDroid uygulaması telefon arabirimine PC ortamından erişmek söz konusu olunca akla gelen ilk uygulamalardan biri ve daha da iyisi Android uygulamasını kurup çalıştırınca telefonda bir sunucu çalıştırıyor ve bilgisayar kullanıcılarının internet tarayıcı açıp verilen adresi girmesi yeterli oluyor. Ardından telefon arabirimine bağlanarak cihazla ilgili bilgiler alınabiliyor, fotoğraflar ve videolar görülebiliyor, müzik dinlenebiliyor, arama kayıtları görülebiliyor ve kişiler listesi yedeklenebiliyor. Elbette konumuz olan SMS mesajlarını okumak ve cevap yazmak da mümkün.

AirDroid: dosyalar ve erişim
AirDroid: dosyalar ve erişim