Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 3 Zoom Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Zoom Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. ZenFone 3 Zoom akıllı telefon ASUS cephesinde bazı sıkıntılara neden oldu. Akıllı telefon birçok ülkede satışa sunulamadı, yılın erken döneminde tanıtılmış olsa da hala Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi versiyonunu çalıştırıyordu. Duruma bakılırsa en azından ikinci mesele çözülmüş görünüyor. Tayvan merkezli firma ZenFone 3 Zoom akıllı telefon için Android 7.1.1 Nougat güncellemesinin hazır olduğunu açıkladı. ZenFone 3 Zoom akıllı telefon sahipleri Nougat güncellemesine önümüzdeki günlerde kavuşacak.

ASUS ZenFone 3 Zoom Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Zoom Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Resmi güncellemenin açıklama metninde güncellemenin getirileri ile ilgili bazı bilgilere yer veriliyor. Artık RAW formatında fotoğraf çekimi yapılabilecek. Google Now ve Google Assistant hizmetleri ZenUI ile entegre edilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Mobile Manager, Auto-Start Manager ve Splendid bildirimler diğer üçüncü parti uygulamalarla birlikte tamamen kaldırılmış durumda, kullanıcılar can sıkıcı bloatware’lerden kurtuluyor. Ayrıca kamera modlarından biri olan portre modu derinliği algılamak ve arka planı bulanıklaştırmak için her iki kamerayı da kullanıyor. Daha önce ön tanımlı olarak belirlenmiş olan Quick Settings / Hızlı Ayarlar simgelerinde kullanıcılar artık özelleştirme yapabiliyor.

Güncellemenin boyutu 1.1 GB seviyesinde ve diğer yeniliklerle birlikte akıllı telefonun işletim sistemi versiyonunu Android 7.1.1 Nougat’a taşıyor. Küçük hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri dışında hangi güvenlik yamalarını içerdiği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Akıllı telefon kullanıcılarının güncellemeyi Wi-Fi ağı üzerinden indirmeleri ve kurulum öncesinde cihazın yeterli pil düzeyine sahip olduğundan emin olmaları öneriliyor.