Kategoriler
Rehberler

iPhone’a Picture in Picture / Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek

Apple iPhone’a Picture in Picture / Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Picture in Picture / Resim İçinde Resim modu iOS 9 işletim sisteminde sunulmuştu; bu özellik sayesinde iPad’de farklı işlemler yürütürken bir yandan da küçük bir pencereden video izlemek mümkün hale geliyor. iPhone PiP modu için yeterli işlem gücüne sahip olsa da belli ki Apple cihazın ekran boyutunun bu özellik için uygun olmadığını düşünüyor ve bu nedenle Apple dünyasında ilk kez iOS 9 ile hayatımıza giren PiP özelliği yalnızca iPad’de kullanılabiliyor. Sahip olduğunuz iPhone’a Picture in Picture / Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek oldukça kolay.

iPhone’a Picture in Picture / Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek

iPhone’a bu faydalı özelliği eklemek için jailbreak işleminin şart olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Cydia‘ı çalıştırın ve Search sekmesine erişin. ForceInPicture için arama yapın ve aracı akıllı telefonunuza yükleyin. Bunun için Install -> Confirm aşamasını izlemeniz yeterli olacaktır. Kurulum tamamlanınca Restart SpringBoard seçeneğine dokunun.

ForceInPicture cihazınıza kurulduğunda Picture in Picture özelliği tıpkı iPad’de olduğu gibi çalışacaktır. Safari’de herhangi bir videoyu izlerken ekran görüntüsünde işaretli olan butona dokunduğunuzda video küçük bir pencere içerisinde oynatılacak, siz de bu esnada farklı işlemler yürütebileceksiniz.

iPhone'a Picture in Picture Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek 1

Özellik video içerikli hemen her web sitesiyle uyumlu. Safari’nin medya kontrolleriyle de çalışıyor. Pencereyi yeniden boyutlandırmak için alışılageldik yakınlaştırma / uzaklaştırma hareketi uygulanabiliyor.

iPhone'a Picture in Picture Resim İçinde Resim Özelliği Eklemek 2

Picture in Picture modundan çıkmak için sol kısımda yer alan, ekran görüntüsünde işaretli olan butona dokunmak yeterli oluyor.