Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Stranger Things Benzeri Macera Oyunu Oxenfree Yayınlandı

Oxenfree oyununu duymadıysanız oyun dünyasını düşündüğünüz kadar sıkı şekilde takip edemiyorsunuz demektir. Geçtiğimiz yılın en başarılı indie oyunlarından birisi olan ve özgünlüğü ile bu dünyada kendine farklı bir yer edinmeyi başaran Oxenfree nihayet Android platformuna da girmiş vaziyette.

Android Stranger Things Benzeri Macera Oyunu Oxenfree Yayınlandı 1

Tema bakımından Netflix’in hayli ilgi gören TV dizisi Stranger Things’i andıran oyun Mart ayında Apple’ın App Store uygulama mağazasındaki yerini almıştı ve o günlerden bu yana iOS işletim sistemli mobil cihazlara yüklenebiliyordu. Oyunun Android versiyonu da Google Play uygulama mağazasındaki yerini aldı, 4.99 USD karşılığında satın alınabiliyor. Bilgisayar versiyonunun aksine dokunmatik ekranlar için optimizasyon yapılmış durumda ve daha iyi bir oyun deneyimi sunulabilmesi hedeflenmiş.

Android: Stranger Things Benzeri Macera Oyunu Oxenfree Yayınlandı

Android Stranger Things Benzeri Macera Oyunu Oxenfree Yayınlandı 2

Oyunda ana karakter olan Alex’in hareketini ve etkileşimlerini kontrol ediyoruz, macera türüne yakın bir deneyim bizleri bekliyor. Bununla birlikte oyunun en büyük özelliklerinden birisi diyalog akışında yatıyor. Oyuncular karakterlerine bir şeyler söyletmek istediğinde söyleyecekleri şeyi ve zamanını seçebiliyor. Örneğin başka karakterler tarafından önü kesildiğinde monolog tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi kesiliyor. Yani Mass Effect ve Telltale’in oyunlarındaki, önceden tanımlanmış noktalarda oyunculara konuşma imkanı sunan diyalog ağacı yaklaşımı burada söz konusu değil. Daha doğal bir akış vaat ediliyor.

Android Stranger Things Benzeri Macera Oyunu Oxenfree Yayınlandı 3

Macera oyunlarından hoşlanıyorsanız ve Stranger Things’i sevdiyseniz Android 5.0 ve daha güncel işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan Oxenfree‘yi mutlaka indirmenizi öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?