Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XA Serisi İçin Nougat Güncellemesini Geri Çekiyor

Sony, yaklaşık iki hafta önce Xperia XA modeli ve Xperia XA Ultra modeli için yeni Android Nougat güncellemesini yayınlamıştı. Fakat aradan kısa bir süre geçmişti ki güncelleme ile ilgili birtakım şikayetler gelmeye başladı. Gelen bu şikayetler üzerine Sony güncellemeyi geri çekme kararı aldı. Sony cephesinden gelen açıklamalara göre:

“Xperia XA ve Xperia XA Ultra için kısa süre önce dağıtımına başlanılan Android Nougat güncellemesinde bazı tutarsızlıklar tespit ettik. Bazı kullanıcıların güncelleme esnasında veri kaybı yaşadığına dair şikayetler aldık. Mevcut şartlar doğrultusunda güncellemeyi kısa bir süreliğine askıya aldık. Güncellemenin düzgün bir şekilde yüklenip yüklenmediğine bakmaksızın, kimsenin korkması gereken bir durum olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Kullanıcıların herhangi bir veri kaybı yaşaması şu aşamada mümkün görünmüyor. Güncellemeyi en kısa zamanda yeniden kullanıcılara sunmayı hedefliyoruz.”

Peki Güncellemeyi Yüklemiştim Şimdi Ne Yapmam Gerekiyor

Xperia Xa Nougat

Korkmanıza gerek yok. Sony en yakın zamanda yeni güncellemeyi kullanıcılar ile paylaşacaktır. Herhangi bir veri kaybına uğramayacaksınız. Yeni güncelleme yayınlanınca sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceksiniz. Sony güncellemeyi durdurarak çok doğru bir hamle yaptı. Eğer güncelleme bu şekilde bütün kullanıcılara ulaştırılmış olsaydı daha büyük sıkıntılar yaşanabilirdi.