Kategoriler
Rehberler

iPhone’u Kapatmadan Belleği Temizlemek

Sahip olduğunuz Apple iPhone’u kapatmadan belleği temizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. 2007 yılında hayatımıza giren ve akıllı telefonların bugün oldukları noktaya gelmesinde büyük bir rol oynayan iPhone nesiller geçtikçe daha başarılı donanımsal ve yazılımsal özellikleri bünyesine katıyor. iOS işletim sistemi Android’e kıyasla kullanıcılara daha az özgürlük vaat etse de sitemizde bir kısmı jailbreak gerektiren, bir kısmı gerektirmeyen çok sayıda ipucuna yer verdik; vermeye de devam ediyoruz. iPhone’unuzun belleği dolduğunda cihazın yavaşlaması kaçınılmaz hale gelecektir. Diğer sistemlerde olduğu gibi iPhone’da da cihazı kapatıp açmak belleğin temizlenmesini sağlıyor ancak bu işlem doğal olarak hayli zaman alıyor. Peki iPhone’u kapatmadan belleği temizlemek için ne yapabilirsiniz? Dilerseniz şimdi bu soruya yanıt verelim.

iPhone’u Kapatmadan Belleği Temizlemek

Ele aldığımız yöntem oldukça basit ve kolayca uygulanabiliyor. Cihazı kapatırken uyguladığınız işlemi uygulamanız gerekiyor fakat burada akıllı telefonu kapatmadan belleği temizleme imkanına kavuşuyoruz.

Öncelikle iPhone’unuzun güç butonuna basılı tutun ve ekranda Slide to Power Off / Kapatmak İçin Kaydırın uyarısı belirene dek tuşu bırakmayın. Bu uyarıyı gördüğünüzde kaydırma hareketini yapmayın ki cihaz kapatılmasın. iPhone’da ana ekran görüntüleninceye dek ana ekran tuşuna basın tutun.

iPhone'u Kapatmadan Belleği Temizlemek 1

Ana ekran butonuna basılı tuttuğunuzda siz bunu fark edemiyor olsanız da bellek temizleme işlemi arka planda gerçekleştiriliyor.

iPhone'u Kapatmadan Belleği Temizlemek 2

Gördüğünüz gibi iPhone’u kapatmadan belleği temizlemek mümkün. Cihazınız yavaşladıysa hızlandırmak için bu rehberde ele aldığımız işlemleri de uygulayabilirsiniz.