Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Google Photos İle Kolay Paylaşım

Eğer başkalarına gösterip paylaşmayacaksanız bu derece güzel ve özel fotoğraflar çekmenin anlamı ne? Fotoğrafların paylaşılmak üzere çekildiğini düşünen Google, ilgi gören Photos uygulamasını güncelleyerek arkadaşlarla paylaşım işlemini daha da kolay hale getirdi.

Apple ve Google iş birliği ile geliştirilen COVID-19 izleme ...

Android/iOS: Google Photos İle Kolay Paylaşım

Google Photos uygulaması kısa zamanda değişmezlerden biri olmayı başardı ve Android ile standart olarak gelen Galeri uygulamasını hızlı biçimde kenara itip unutulmasını sağladı. Daha da iyisi yüksek çözünürlüklü fotoğraflara ücretsiz olarak sınırsız depolama alanı sunuluyor ve cihazlar arasında eşleşme yapılıyor.

Kısa süre önce yeniden güncellenen uygulamaya kolay paylaşım özellikleri ve Google I/O 2017 sırasında duyurulan fotoğraf albümü ve Google Lens özellikleri de eklendi. Paylaşma özellikleri bir süredir web sürümü üzerinden kullanılabiliyordu ve şimdi mobile de geldi.

Önerilen paylaşımlar ve paylaşımlı kütüphaneler özellikleri yeni eklendi. Paylaşma sekmesi üzerinden erişilebiliyor. Sizinle paylaşılan ya da sizin paylaştığınız fotoğraf ve videoları görebiliyorsunuz.

Önerilen paylaşım özelliği makine esaslı öğrenme kullanarak en iyi çekimlerinizi buluyor ve arkadaşlarınız ya da aile bireylerine sunmanızı öneriyor. Tek bir tıkla paylaşıma girebilirsiniz.

Paylaşımlı kütüphanelerse en yakınlarınıza otomatik olarak paylaşım olanağı veriyor. Sadece paylaşımlı kütüphaneler seçin ve parametreleri girin. Belirli zamanlarda çekilenlerden belirli kişilerin fotoğraflarına kadar seçim yapabilirsiniz.