Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Benzer Görsel Arama Sandığınızdan Kolay

Google’ın görsel arama hizmeti epey ilgi görüyor ve kritere göre uygun sonuçlar geliyor. Daha sonradan eklenen görsel yükleyip buna benzer görselleri aratma özelliği farklı bir açıdan bakışı temsil ediyor. Belki de fotoğrafı olan birinin kimliğini bulmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Android/iOS: Benzer Görsel Arama Sandığınızdan Kolay

Benzer görselleri aramak ve bulmak için en kolay yol masaüstü sistemlerde internet tarayıcı ile images.google.com adresini ziyaret etmek. Mobil cihazlarda işlem benzer biçimde basit. Chrome internet tarayıcının Android ve iOS sürümleri hazır ve son derece başarılı.

Google-Reverse-Image-Search

Bir fotoğrafa tıklayıp tam ekranda görüntüleyin ve ardından parmağınızı ekrana tıklayıp basılı tutun. Açılan yeni menüde Google’da bu imajı kullanarak arama yap satırına tıklayın. Google arama sonucunda buna benzer görseller gösteriliyor olacak. Bu en iyi çözüm olsa da Google iki ayrı seçenek daha sunuyor:

  1. Sitenin masaüstü görünümünü görmek için tarayıcı seçeneklerinden masaüstü görünümünü talep edin. Arama çubuğundaki kamera sembolüne tıklayın ve fotoğraf galeriniz içinde yer alan bir görseli seçip yüklenmesi için bekleyin. Böylece sitede değil fotoğraf çekimi olan görsellerle arama yapabilirsiniz.
  2. Google Görsel Arama masaüstü sürümünde aynı menüden doğrudan fotoğraf çekme aşamasına geçip cihazdaki kamerayı kullanarak bir fotoğraf çekebilir, yüklenmesini bekleyip ardından gelen arama sonuçlarını görebilirsiniz. Bu çekimlerde netlik başarınıza göre sonuç değişim gösterebilir ve doğru cevaplar gelmeyebilir ama deneyebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek