Kategoriler
Rehberler

Android: Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek

Android‘li akıllı telefonlarda rehberdeki aynı numaraları silmek için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızı Google ya da Microsoft hesaplarımızdaki rehberlerle eşitleme olanağımız var. Bazen birden fazla kaynakla eşitleme yapıldığı için rehberde bazı kişilerin birden fazla kaydının oluştuğunu görebilirsiniz. Bu, rehberde gereksiz bir karmaşa yaratmakta. Neyse ki rehberdeki aynı numaraları silmek üzere kullanılabilecek başarılı üçüncü parti uygulamalar var. Daha önce birkaç çözümden bahsetmiştik. Bugün yine ücretsiz bir uygulamayı ele alacağız. Android‘de rehberdeki aynı numaraları silmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Android: Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Duplicate contacts uygulamasını Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyin.

Duplicate Contacts
Duplicate Contacts
Developer: Unknown
Price: Free

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Araç tahmin edebileceğiniz üzere rehbere erişim izni isteyecek, erişim iznini sağlayın ki rehberinizde düzenleme gerçekleştirebilsin. Uyarı ekranı karşınıza geldiğinde Allow butonuna dokunmalısınız.

Android Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek 1

Sonraki aşamada kişisel dosyalar ve medya içeriklerine erişim izni talep edecek. Yine Allow butonuna dokunarak erişim iznini verin.

Android Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek 2

Uygulama arayüzünde sol kısımdan sağa doğru kaydırma hareketi yapın ve açılan paneldeki Show all butonuna dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Android Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek 3

Uygulama akıllı telefonunuzun rehberinde tarama yapacak ve tekrarlanan kayıtları bulunan numaraları tespit edip arayüzde listeleyecektir. Tekrarlanan numaraların rehberdeki kaydını doğrudan uygulama içerisinden silebiliyorsunuz.

Android Rehberdeki Aynı Numaraları Silmek 4

Gördüğünüz gibi Google Play uygulama mağazasından ücretsiz indirilebilen Duplicate contacts uygulaması ile aynı numaraları silmek oldukça kolay.