Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak

Android‘li akıllı telefonlarda uygulamalarda otomatik kaydırma yapmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde akıllı telefonların ekran boyutları hayli büyüdü, hepimizde adeta kompakt boyutlarda bir tablete benzeyen akıllı telefon mevcut. Genişleyen ekranlar akıllı telefonlarımızı ideal birer okuma cihazı haline dönüştürüyor. Uzun makaleler içeren web sayfaları, sosyal ağlar, PDF dökümanlarında gezinmek hayli konforlu oluyor. Geliştirici Ouadban Youssef tarafından hazırlanan Automatic Scroll uygulamasıyla Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yer alan uygulamalarda otomatik kaydırma yapmak mümkün hale geliyor. Üstelik uygulama root erişimi sağlanmış ve sağlanmamış cihazları desteklemekte. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmakta. Dilerseniz aracı daha yakından tanıyalım.

Android: Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak

Otomatik kaydırma işlevine sahip olan uygulama ile ilgili ekranda en alta ya da en üste hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz. Dikey ya da yatay eksende kaydırma yapabilmeniz mümkün. Otomatik kaydırma yapılacak alanı seçebiliyorsunuz. Cihazı sallama hareketiyle aracı devreye alabiliyor; dilediğiniz uygulamalarda bu otomatik kaydırma özelliğini etkinleştirebiliyorsunuz.

Uygulama Android Marshmallow ve Android Nougat versiyonu kurulu akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Uygulama tepsisi için ve Erişilebilirlik Seçenekleri menüsünden erişim izinlerini onaylamak gerekiyor. Smooth Scroll özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcılar cihazlarında root erişimini sağlamalı.

Uygulamayı Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla yükleyin.

[appbox googleplay id=com.tafayor.autoscroll2&hl=en]

Uygulamanın talep ettiği erişim izinlerine onay verin.

Android Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak 1

Otomatik kaydırma işlevini kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Android Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak 2

Activation through shaking seçeneğini etkinleştirin, böylece cihazı salladığınızda otomatik kaydırma özelliği etkinleşsin.

Android Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak 3

Herhangi bir uygulamada otomatik kaydırmayı durdurmak için üst katmanda beliren durdurma butonuna dokunabilirsiniz.

Android Uygulamalarda Otomatik Kaydırma Yapmak 4