Kategoriler
Rehberler

iOS: Düşük Güç Moduyla Batarya Süresini Arttırmak

Geçen sene iOS 9 sürümü kullanıma girdiğinde bazı batarya koruma özellikleri tanıtıldı. Bunlar içinde en iyi olanlardan biri düşük güç modu. Batarya seviyesi yüzde 20 değerine düşünce onay mesajı geliyor ama bunu beklemek zorunda değilsiniz ve daha önceden etkinleştirebilirsiniz.

iOS: Düşük Güç Moduyla Batarya Süresini Arttırmak

Siri kullanıyorsanız sesli komut vererek düşük güç modunu açmasını isteyebilirsiniz. Bu modda artık Siri’yi sesle çağırma çalışmadığı için kapatmak içinse Home butonuna bastıktan sonra sesli komut verebilirsiniz.

Bir diğer seçenekse 3D Touch desteği olan iPhone’larda Ayarlar uygulamasına uzun tıklayıp Batarya seçtikten sonra düşük güç modunu düzenlemek.

low-battery-mode

Elbette düşük güç modunu seçince batarya üzerindeki yükü azaltmak üzere belirli özellikler kapalı hale gelir ve telefonun tüm fonksiyonları işlemez. E-posta kontrol aralığı uzar, arka planda uygulama güncelleme işlemleri durdurulur ya da ertelenir, otomatik güncellemeler çalışmaz hale gelir ve bazı göze hoş görünen görsel efektler devre dışı kalır. Telefonunuz 30 saniye kullanmayınca otomatik olarak kilitlenir ve ekranı kapatır. Son tercih sizin ve her an açıp kapatabilirsiniz.