Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter: Bilinmeyen Hesaplardan Gelen Mesajları Engellemek

Twitter‘da bilinmeyen hesaplardan gelen mesajları engellemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Twitter hemen her türden gelişmeyi takip etmek; arkadaşlarınızla, kitabını okuduğunuz bir yazarla ya da eğlenceli paylaşımlar yapan anonim kullanıcılarla etkileşim kurmak için harika bir mecra. Maalesef çok sayıda güzellik içerdiği gibi sıkıntıları da yok değil. Twitter’da troll hesaplar ve yumurta hesaplar zaman zaman can sıkıcı düzeyde çoğalarak rahatsızlık yaratabiliyor. Mention’lar ve direkt mesajlarla sizi terörize edebiliyorlar. Neyse ki Twitter’a kısa bir süre önce eklenen ve Facebook’taki Diğer bölümüne benzer yeni bir özellikle bilinmeyen hesaplardan gelen mesajları engellemek mümkün hale geldi.

Twitter şifre değiştirme uyarısı!

Twitter’da bilinmeyen bir hesap temelde takip etmediğiniz ve etkileşimde bulunmadığınız bir kullanıcıyı ifade ediyor. Twitter’da bilinmeyen hesaplardan gelen iletileri engellediğinizde ilk ileti gelen kutunuza düşüyor. Bu iletiler varsayılan sekmenizde değil, gelen kutunuzdaki Requests sekmesine gidiyor. Siz mesajı cevaplamadıkça bu hesap size tekrar mesaj atamıyor.

Twitter: Bilinmeyen Hesaplardan Gelen Mesajları Engellemek

Anlatacağımız işlemi iOS ya da Android işletim sistemindeki Twitter uygulamasında uygulayabiliyorsunuz. Öncelikle akıllı telefonunuzdaki Twitter uygulamasını açın ve profil ön izleme görselinize dokunun. Sol kısımda açılan paneldeki Settings and Privacy seçeneğine dokunun.

Twitter Bilinmeyen Hesaplardan Gelen Mesajları Engellemek 1

Settings and Privacy ekranındaki Privacy and Safety seçeneğine dokunun. Privacy and safety ekranında Receive direct messages from anyone seçeneğini devre dışı bırakın.

Twitter Bilinmeyen Hesaplardan Gelen Mesajları Engellemek 2

Mesaj gelen kutunuz iki sekmeye ayrılacak, bilinmeyen hesaplardan gelen mesajlar Requests sekmesine düşecek. Bu sekmeye düşen herhangi bir mesajı okuduğunuzda mesajı gönderen kişiye bildirim ulaşmıyor. Accept butonuna dokunur ya da mesaja yanıt oluşturursanız diyalog sürdürülebiliyor. Aksi takdirde hiçbir şey olmuyor; dilerseniz ilgili hesabı engelleyebilir ya da Twitter’a rapor edebilirsiniz.

Twitter Bilinmeyen Hesaplardan Gelen Mesajları Engellemek 3