Kategoriler
Rehberler

Android: Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak

Android kurulu eski telefondan yeni telefona bilgi aktarmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde akıllı telefonlar her geçen yıl daha iyi donanımsal özelliklere kavuşuyor. Satın aldığımız bir akıllı telefonu yavaşlama ya da bozulma gibi sebeplerle en geç birkaç yıl içerisinde değiştirmek durumunda kalıyoruz. Eski akıllı telefondan yeni akıllı telefona geçiş her zaman için sancısız olmuyor. Eski cihazınızdaki verilerinizi yeni akıllı telefonunuza aktarmak kolay olmayabilir. Ele alacağımız Android uygulamasıyla eski telefondan yeni telefona bilgi aktarmak oldukça pratik hale geliyor. Dilerseniz işleme daha yakından göz atalım.

Android: Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak

İşlem için CLONEit adlı ücretsiz Android uygulamasından yararlanacağız. Ele aldığımız aşamaları basitçe uygulamanız yeterli olacaktır.

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla CLONEit – Batch Copy All Data uygulamasını her iki akıllı telefona da yükleyin.

[appbox googleplay id=com.lenovo.anyshare.cloneit&hl=en]

Kurulumun ardından her iki akıllı telefonda da uygulamayı çalıştırın. Arayüzde Sender ve Receiver seçeneklerinin bulunduğunu göreceksiniz.

Android Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak 1

Kendisindeki verileri aktaracağınız eski akıllı telefonda Sender, yeni akıllı telefonda ise Receiver seçeneğine dokunun.

Android Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak 2

Tarama işlemi başlayacak ve gönderici cihaz alıcı akıllı telefonu tespit edecektir.

Android Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak 3

Eşleşme başarıyla gerçekleştirildiğinde her iki akıllı telefonda da kablosuz hotspot devreye girmiş oluyor. Dakikalar içinde rehber, SMS’ler, MMS’ler, arama kayıtları, uygulamalar, sistem ayarları, fotoğraflar, müzikler ve videolar yeni akıllı telefona aktarılabiliyor.

Android Eski Telefondan Yeni Telefona Bilgi Aktarmak 4

Gördüğünüz gibi CLONEit uygulamasıyla eski telefondan yeni telefona bilgi aktarmak oldukça kolaylaşıyor.