Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Dört Fotoğraf Yönetimi Uygulaması

Android için En İyi Dört Fotoğraf Yönetimi Uygulaması ile karşınızdayız. Akıllı telefonlarımızın ana görevi iletişim kurmamızı sağlamak. Hem telefon görüşmeleri hem de SMS ve anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla aile üyelerimiz, yakınlarımız, arkadaşlarımız ve iş arkadaşlarımızla sürekli iletişim kurabilmemizi sağlıyorlar. Güncel akıllı telefonların bundan çok daha fazlasını yapabiliyor olduklarını biliyoruz. Örneğin cihazların ev sahipliği yaptığı başarılı kameralarla tatmin edici fotoğraflar çekilebiliyor. Sıradan bir akıllı telefon kullanıcısının cihazında genellikle yüzlerce fotoğraf bulunuyor. Fotoğrafların sayısı arttıkça bunları derli toplu şekilde tutmak ve yönetmek zorlaşıyor. Bu yazımızda Android uyumlu En İyi Dört Fotoğraf Yönetimi Uygulaması çözümünü tanıyacağız.

Android İçin En İyi Dört Fotoğraf Yönetimi Uygulaması

Google Photos

Android En İyi 4 Fotoğraf Yönetimi Uygulaması 1

Kullanıma sunulduğundan bu yana tercih ettiğimiz araç olan Google Photos hayli sağlam bir uygulama. Fotoğrafları bazı rakip uygulamalar kadar hızlı görüntüleyemiyor olsa da sıradan bir fotoğraf yönetimi uygulaması olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Fotoğraf ve videolar için sınırsız bulut depolama alanı sağlıyor, organizasyonu oldukça kolaylaştırıyor ve fotoğraflar için arama motoru özelliği sunuyor. İnsanları, konumları ve objeleri tanıyabiliyor. Tüm fotoğraflarınız yapılandırdığınız ayarlar çerçevesinde otomatik yedekleniyor. Güçlü fotoğraf ve video düzenleme seçenekleri barındırıyor.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma
Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Unknown
Price: Free

QuickPic

Android En İyi 4 Fotoğraf Yönetimi Uygulaması 2

Google Photos kullanıma sunulmadan önceki tercihimiz QuickPic uygulaması idi. Akıllı telefonumuzdaki stock galeri uygulamasını sevmediğimiz için QuickPic’e yönelmiştik. Google Photos kadar özellik sunmasa da alternatif bir çözüm arayışındaki kullanıcılara önerilebilecek uygulamaların başında geliyor. Google Drive, Dropbox, Flickr, OneDrive, Box, Yandex gibi çok sayıda bulut depolama hizmetini destekliyor. Dilediğiniz fotoğraf ve videoları kolayca gizleyebiliyorsunuz.

Crunch Gallery

Android En İyi 4 Fotoğraf Yönetimi Uygulaması 3

Crunch Gallery fotoğraf ve videolarınızın boyutlarını küçülterek akıllı telefonunuzun değerli depolama alanını daha verimli şekilde değerlendirmenize olanak tanıyor. Fotoğraflarda 6 kata kadar, videolar içinse % 50’ye varan oranlarda depolama alanı tasarrufu sağlayabilmek mümkün. Üstelik fotoğraf ve videoların kalitesi hayli az etkileniyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları
Crunch Gallery
Crunch Gallery
Price: Free

Slidebox

Android En İyi 4 Fotoğraf Yönetimi Uygulaması 4

Bir parti, etkinlik ya da kutlamadayken birbirine benzer sayısız fotoğraf çekmiş olabilirsiniz. Bir noktada bu fotoğrafları incelemek ve beğenmediklerinizi elemek isteyeceksiniz. Geleneksel galeri uygulamalarıyla bu işlem pek konforlu olmayacaktır. Bu noktada devreye Slidebox uygulaması giriyor. Slidebox ile fotoğraf koleksiyonunuzda hızlı şekilde ve kolayca temizlik yapabiliyorsunuz.

Slidebox - Photo Organizer
Slidebox - Photo Organizer
Developer: Unknown
Price: Free