Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Uyandırması Garantili Alarm Uygulaması

Alarmlar genelde son derece basit uygulamalar ve sadece istenen saat gelince ses çıkarıp sizi uyandırıyorlar ama çoğunda kolayca ses kesme butonu var ve bazıları bundan faydalanıp tekrar uykuya dalıp okula ya da işe geç kalabiliyor. Çare olaraksa alternatif uygulamaları denemek şart.

Android: Uyandırması Garantili Alarm Uygulaması

Android dünyasına katılmış uygulamalardan biri olan Puzzle Alarm Clock adından anlaşılacağı gibi bulmaca faktörünü ekleyerek sizin uyanmanızı garanti ediyor.

Snooze olarak bilinen alarm kesme özelliği yerine bulmaca çözerek aşmanıza izin veriliyor. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip kurduktan sonra deneyebilirsiniz.

puzzle-clock-7 (1)

Uygulamayı ilk açtığınızda ne tür bir alarm istediğiniz soruluyor. Uykucu olanların daha gürültülü son seçeneğe yöneleceği ortada. Sıçrayarak uyananlardansanız ilk seçenek mantıklı gelebilir. Bu üç moddan hangisini seçerseniz seçin sonrasında tek bir seçenek gelmiyor ve ona yakın melodi türü içinden birini seçmenize olanak veriliyor.

puzzle-clock-2

Bir sonraki adımda alarm saati, günü ve uyandırma modunu seçin. Uyanık olup olmama kontrolü seçilirse alarm kapatılsa bile beş dakikada bir acaba sorusu yöneltilip garanti ediliyor. FB seçeneğini açarsanız uyanamadığınızda FB sayfanıza yüzünüzü kızartacak mesajlar gönderiliyor! Elbette asıl konumuz olan bulmacayı aktifleştirmek de burada.

puzzle-clock-6

Esnek yapılı olan puzzle kısmında kod girme, renk ve şekiller, hafıza kartları, matematik sorusu gibi seçenekler var ve seçim size kalıyor. Hangisi sizi daha kesin biçimde uyandırma kapasitesine sahipse seçmek size kalıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları