Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

ASUS ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi

ASUS ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 Android Wear 2.0 güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Akıllı saat üreticilerinin birçoğu mevcut akıllı saat modelleri için kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklenen Android Wear 2.0 işletim sistemi güncellemesini geçtiğimiz haftalarda ve aylarda yayınladı. Tayvan merkezli ASUS ise güncellemeyi henüz yayınlayabilmiş değil. ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 akıllı saat kullanıcıları Android Wear 2.0 güncellemesi için uzun bir süredir bekleyişte fakat duruma bakılırsa güncelleme için daha söz verilen tarih geçmiş durumda ve erteleme söz konusu.

ASUS ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi

ASUS ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi 1

ASUS diğer akıllı saat üreticilerine benzer şekilde ZenWatch 2 ve ZenWatch 3 akıllı saatler için Android Wear 2.0 güncellemesinin bu yılın ikinci çeyreğinin sonlarında hazır olacağını açıklamıştı. Yılın ikinci çeyreğini birkaç gün önce geride bıraktık ancak güncellemeler hazırlanabilmiş değil.

ASUS Almanya’dan alınan bilgiler firmanın akıllı saatleriyle uyumlu Android Wear 2.0 işletim sistemi güncellemesinin Temmuz – Ağustos’ta hazır olacağını işaret ediyor. Diğer taraftan ASUS ABD’nin yaptığı açıklama ZenWatch 3 akıllı saat için güncellemenin birkaç hafta içerisinde yayınlanmaya başlanacağı yönünde.

Firmanın akıllı saatleri için güncellemenin yayınlanacağı tarih daha önce birkaç kez kaçırıldı ve güncelleme ertelendi. Android Wear 2.0 güncellemesinin ne zaman yayınlanmaya başlayacağı ile ilgili tahmin yürütmek pek mümkün değil, akıllı saat kullanıcılarının şu noktada tek yapabilecekleri firmadan resmi bir duyuru yapılmasını beklemek olacak. ZenWatch akıllı saatlerin işletim sistemi güncellemeleri ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.