Kategoriler
Apps & Oyunlar

Güncel Twitter Uygulamasında Taslak Tweet’lere Erişmek

Güncel Twitter uygulamasında taslak tweet’lere erişmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Popüler sosyal ağ sitesi Twitter’ın Android ve iOS uygulamaları güncellendi. Site arayüzünde yapılan değişiklikler mobil arayüze de yansımış durumda. Hatta Google Chrome web tarayıcısı için geliştirilen bir eklentiyle servisin eski arayüzü kullanmaya devam edilebiliyor. Mobil platformlarda bu mümkün değil, tabii yeni arayüzü beğenmeyenler üçüncü parti Twitter istemcilerine yönelebiliyor. Uygulamanın tasarımının yenilenmesiyle birlikte bazı şeyler değişikliğe uğradı. Yeni uygulamada taslak tweet’leri bulmak pek kolay değil. Taslak tweet’lerinizi bulamadıysanız ele aldığımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Güncel Twitter Uygulamasında Taslak Tweet’lere Erişmek

iOS uygulamasında taslak tweet’lere erişmek için uygulama arayüzündeki yeni tweet gönderme butonuna dokunun. Tweet atma ekranında üst kısımda profil görseliniz küçük şekilde görünecektir, bu profil fotoğrafının hemen yanında yer alan butona dokunun. Taslak tweet’lerinizi görebileceksiniz. Eğer halihazırda tweet taslağınız yoksa yeni tweet gönderme ekranında profil fotoğrafınızın sağında bu buton görünmeyecektir. Bu buton kaç tane taslak tweet’iniz olduğu konusunda bilgi sağlamıyor. Yalnızca butonun varlığında tweet taslağınızın olduğunu anlıyorsunuz.

Güncel Twitter Uygulamasında Taslak Tweet'lere Erişmek 1

iOS uygulamasında olduğu gibi Android uygulamasında da önemli değişiklikler söz konusu. Twitter’ın Android uygulamasında taslak tweet’lerinizi bulmak için uygulama arayüzünde sol üst kısımda yer alan profil görselinize dokunun. Profil sayfanız açıldığında arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Menüdeki Drafts seçeneğine dokunduğunuzda taslaklarınıza erişebileceksiniz.

Güncel Twitter Uygulamasında Taslak Tweet'lere Erişmek 2