Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Photoshop Tarzı Düzenleme Yapabilen FaceTune

Başkalarına ait fotoğrafları çekenlerin en büyük sıkıntısı sürekli olarak rötuşlama işleriyle boğuşmaları ve yüzlerdeki lekeler, kırışıklıkları almak üzere Photoshop başında uzun zaman geçirmeleri. Amacınız daha kolay ve mobile uygun bir çözümse FaceTune denemelisiniz.

iOS: Photoshop Tarzı Düzenleme Yapabilen FaceTune

Biraz pahalı olan ve ücretsiz sürümü bulunmayan FaceTune uygulaması kimi zaman indirime girebiliyor. Photoshop gibi karmaşık programlar aksine öğrenmek için çok zaman harcamak ve kafa patlatmak gerekmiyor.

Uygulamayı kurup çalıştırdığınızda diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarına benzer biçimde tanıdık düzenleme seçeneklerinin alt kısımdaki sembollerle ifade edildiğini ve kategoriler altında toplandığını göreceksiniz. Örnek vermek gerekirse diş beyazlatma, kırmızı göz alma, yüz inceltme, cilt tonunu canlandırma gibi temel özelliklere kolayca erişilebiliyor.

editing_tools
editing_tools_2

Aynı zamanda filtre seçenekleriyle genel sıcaklığı ve tonları değiştirme, ışık efektleri uygulama, çerçeve içine alma, lens efektleri uygulama seçenekleri var ama bazı uygulamalar aksine parlaklık ve kontrast oranını doğrudan değiştirme seçenekleri yer almıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Bu nedenden ötürü deneyimli Photoshop kullanıcıları bu uygulamanın sunduğu düzenleme seçeneklerini sınırlı bulabilir ama elbette burada pratiklik ve mobil kullanım ön planda. Uygulamayı kullanmak istediğinizde yeni başlayanlara özel bir rehber yer alıyor ve adım adım öğretiliyor.

FaceTune_tutorial

Örneğin çillerinizi temizlemek istediğinizde ilgili alanlara zoom yaptıktan sonra akne, kızıllık, güneş lekesi gibi unsurları da kaldırabiliyor. Yama seçeneğini kullanarak kadınların gıdık bölgesindeki karanlık alanları temizleyebilirsiniz. İlk başlarda öğrenmesi zaman alacak ama sonuçlar oldukça başarılı. Uygulama sırasında beğenilmeyen sonuçlar kolayca geri alınabiliyor.