Kategoriler
Rehberler

Android: Müzik ve Video Dosyalarını Düzenlemek

Android‘li akıllı telefonlarda müzik ve video dosyalarını düzenlemek için kullanılabilecek başarılı bir uygulamayla karşınızdayız. Ele alacağımız ücretsiz uygulamanın adı Timbre. Akıllı telefonunuzda müzik ve videoları kolayca düzenleme imkanı sunuyor. Hemen her Android telefonda video ve ses kaydı için dahili uygulamalar mevcut fakat iş düzenlemeye geldiğinde üreticilerin bu işleve sahip uygulamaları cihazda ön yüklü olarak sunmadıklarını görüyoruz. Bu noktada kullanıcıların üçüncü parti uygulamalara yönelmeleri gerekiyor. Tabii Android uygulamalarından kişisel bilgisayarlarda kullanılan ses ve video editörleri kadar gelişmiş seçenekler barındırmalarını beklememek gerek. Timbre uygulamasıyla Android‘de müzik ve video dosyalarını düzenlemek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Android: Müzik ve Video Dosyalarını Düzenlemek

Uygulamanın arayüzü sade ve temiz. Yükledikten sonra çalıştırdığınızda arayüzün ses ve video için iki ana bölüme ayrıldığını göreceksiniz. Beş seçenek hem ses hem de video dosyaları için geçerli. Join ile çok sayıda ses ya da video dosyasını birleştirebilmeniz mümkün. Cut ile uzun medya dosyalarından bir kısmı keserek cihazınıza kaydedebiliyorsunuz. Convert medya dosyalarını farklı formatlarda kaydedebilmenizi sağlıyor. Timbre uygulaması videolar için mp4, avi, mkv, flv ve mov; ses dosyaları için mp3, wav, flac, m4a, aac ve ogg formatlarını destekliyor. Omit seçeneği temelde Cut seçeneğine benziyor ve medya dosyalarındaki belirli bir parçayı silmenizi sağlıyor. Split ile bir dosyayı bölebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android Müzik ve Video Dosyalarını Düzenlemek 1

Bitrate seçeneği ile ses dosyalarının kalitesini bir miktar düşürmeniz ve bu sayede dosya boyutunu küçültmeniz mümkün. Remove Audio ile bir videodaki sesi kaldırabiliyorsunuz. Video to Audio video dosyasını sese dönüştürebilmenizi sağlıyor. Düzenleme işleminin seçtiğiniz ses / video dosyasının boyutuna ve akıllı telefonunuzun donanımsal özelliklerine bağlı olarak biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.