Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Önemli Telefon Görüşmelerini Kaydedin

NSA ABD Güvelik Ajansı gibi kuruluşların tüm kullanıcıları dinleyebildiği şu günlerde tedirgin olmakta haklısınız. Android işletim sistemli cihaz sahipleri kendilerini yeri geldiğinde korumaya almak ve bir konuyu kanıtlamak istediklerinde telefon görüşmelerindeki ses kayıtlarını kullanabilirler.

Android: Önemli Telefon Görüşmelerini Kaydedin

Örnek vermek gerekirse telefon görüşmesi üzerinden yapılan bir röportajın kağıda dökülmesi istendiğinde bu kayıt dinlenerek rahatça metne dökülebilir. Aynı zamanda yapılan bir şikayet ya da bildirimden sonra yok böyle bir ifade kullanmadık denilirse ispat olarak kullanılabilir. Bazı sözleşmelerde kullanıcıya telefonda bilgi verilip onay alınıyor ama daha sonra yan çizilebiliyor…

Automatic Call Recorder

android-automatic-call-recorder

Adından anlaşılabileceği gibi telefon araması sırasında seçtiğiniz ayarlar doğrultusunda otomatik olarak ses kaydı gerçekleştiriyor.

Ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen bu uygulama milyonlarca kez indirilmiş durumda ve bir milyondan fazla değerlendirme notuna sahip yani ilgi görüyor. Sadece belirli kişiler haricinde tüm aramaları kaydetme ya da sadece adres defteri dışında olanları kaydetme gibi seçenekler sunuyor. Sadece belirli telefon görüşmelerini otomatik olarak kaydetmek içinse

  1. uygulamayı açın
  2. ayarlarına girin
  3. ses kaydını aktifleştirin
  4. ses kaynağı olarak mikrofon seçin
  5. varsayılan kayıt yöntemini kullanın
  6. kayıt alınacak kişilerin adlarını listeye ekleyin

Ek olarak kayıtlara not ekleme desteği var ve Dropbox hesabı eklenince kayıtları eşleştirip depolayabiliyor. Pro sürümü satın alırsanız seçtiğiniz kişilerle yapılan sesli görüşmelerin kayıtları otomatik olarak bulut ortama yüklenebiliyor.