Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek

Sahip olduğunuz bilgisayar ve tabletten SMS alıp göndermek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Tabletinizle e-kitap ya da dergi okuduğunuzu ve akıllı telefonunuzun sizden uzakta olduğunu düşünün. Cihaza bir SMS gönderildiğini fark ettiniz, rahat koltuğunuzu terk edip telefonunuza erişmek size oldukça zor gelecektir. Emin olun, sizin durumunuzda birçok kullanıcı var. Bu gibi durumlarda bilgisayar ve tabletten SMS alıp göndermek için yararlanabileceğiniz bir uygulama harika olurdu. Apple ekosisteminin en beğenilen araçlarından iMessage kullanıcıların iPad ve Mac sistemlerinden de yazışabilmelerini sağlıyor. Android’li akıllı telefonunuz varsa kişisel bilgisayarınızdan ve Android tabletinizden kısa mesaj alıp gönderebilmek için kullanabileceğiniz bir uygulama var.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Android: Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek

Kullanacağımız uygulamanın adı MightyText. Akıllı telefon, tablet ve kişisel bilgisayarlarla uyumlu versiyonları bulunmakta.

Sync SMS Messages from your PC
Sync SMS Messages from your PC
Developer: Unknown
Price: Free

Android Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek 3

Android Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek 4

MightyText diğer mesajlaşma uygulamalarından biraz daha farklı. Arayüzünde telefonunuzdaki mesajları listelemiyor. Yani akıllı telefonunuzda mesajları görüntülemek ve yanıtlamak için başka bir uygulama (örneğin telefonun stock mesajlaşma uygulaması gibi) kullanmanız gerekecek. Halihazırda cihazınızda bulunan mevcut SMS uygulamasından memnunsanız fakat tablet ve bilgisayarınızdan da mesaj alıp göndermek istiyorsanız bu durum sizin için bir sorun oluşturmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da kişiyi kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek

Android Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek 1

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve Google hesabınızla oturum açın. Talep edilen erişim izinleri için onay sağlayın. Dilerseniz uygulamanın size verdiği internet sitesi bağlantısına erişerek web arayüzünü kullanabilir, dilerseniz yukarıda bağlantılarını sunduğumuz tablet ve bilgisayar uygulamalarını indirip onları kullanabilirsiniz. Uygulama bildirimlerini etkinleştirerek WhatsApp gibi uygulamaların mesaj bildirimlerini ve arama bildirimlerini bilgisayarınızda ve tabletinizde görüntüleyebilirsiniz. Bunlar için yalnızca bildirim görüntüleme imkanı var, yanıt oluşturma özelliği sunulmuyor.

Android Bilgisayar ve Tabletten SMS Alıp Göndermek 2