Kategoriler
Rehberler

Huawei P9 Lite: Kulaklık Ses Seviyesini Artırmak

Huawei P9 Lite akıllı telefonun kulaklık ses seviyesini artırmak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Bu küçük rehberin özellikle müzik tutkunlarının ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. XDA sitesi üyesi PAOLO83 paylaştığı bu yöntemle kulaklık ses seviyesini artırmak isteyen P9 Lite akıllı telefon kullanıcılarını mutlu etmeyi başarıyor. Bu rehberde anlatılan işlemleri uygulayabilmek için root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor. Huawei P9 Lite root, bootloader kilidini kaldırma ve TWRP recovery kurulumuna daha önce bu yazımızda değinmiştik. Eğer cihazınız root’lu değilse o yazıyı inceleyin ve root erişimini sağlayın. Şimdi dilerseniz Huawei P9 Lite akıllı telefonun kulaklık ses seviyesini artırmak için ne yapılması gerektiğine daha yakından bakalım.

Huawei P9 Lite: Kulaklık Ses Seviyesini Artırmak

Gerekenler

  • Android’de root erişiminin sağlanması
  • Solid Explorer, ES File Explorer gibi root destekli dosya yöneticisi
İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

NOT: Akıllı telefonun tek SIM’li versiyonları Venus, çift SIM versiyonları ise Venus 2 adıyla da anılıyor. Dosyada düzenleme işlemi gerçekleştirirken bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

Cihazda root erişiminin sağlanmış olduğundan emin olun. Root destekli herhangi bir dosya yöneticisi uygulamasıyla Product–>etc—>Audio—>hi6402mixer_volume_(Venus ya da Venus 2) yolunu izleyin.

Huawei P9 Lite Kulaklık Ses Seviyesini Artırmak 1

Tek SIM’li akıllı telefona sahipseniz mixer_volumes_VENUS_ce, çift SIM’li akıllı telefona sahipseniz mixer_volumes_VENUS2_ce için arama gerçekleştirin.

Şimdi bu dosyayı metin editörü ile açın ve şu kısmı bulun.

<path name=”media-headphone” >
<ctl name=”S1 IL PGA GAIN” value=”0″ />
<ctl name=”S1 IR PGA GAIN” value=”0″ />
<ctl name=”HPL PGA GAIN” value=”10″ />
<ctl name=”HPR PGA GAIN” value=”10″ />
</path>

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

HPL PGA GAIN ve HPR PGA GAIN değerlerini 10 yerine 24 yapın ve değişiklikleri kaydedin.

NOT: Esasında bu kısmı 20’nin üzerine ayarlamanızı önermiyoruz. 20 üzeri değerler çok fazla oluyor. Tavsiyemiz 15 gibi güvenli bir seviyede kalmanız yönünde olacak.

Akıllı telefonu yeniden başlattıktan sonra daha yüksek sesli müzik dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.