Kategoriler
Rehberler

iOS: Çift Girilen Kişileri Listeden Temizlemek

Karmaşık bir kişiler listesi hepimizin başına gelebilir çünkü artık eskiden olduğu gibi sadece kişileri birer birer manuel olarak eklemiyoruz. Sosyal medya ve anında mesajlaşma uygulamalarının kendilerine has kişi listeleri var ve akıllı telefondaki veritabanıyla birleştirme olasılıkları yüksek.

iOS: Çift Girilen Kişileri Listeden Temizlemek

VoIP esaslı mesajlaşma ve sohbet uygulamaları Skype başta olmak üzere buna destek veriyor ve elbette aksine kişiler listenize erişmeden arama yapmaları da imkansız. Bir süre sonra belirli kişilere ait birden farklı girdi görebilir ve listenizi gereksiz yere kalabalıklaşmış bulabilirsiniz. Bundan ötürü aradığınız kişileri bulmanız zorlaşabilir.

‎OneContact
‎OneContact
Developer: CAS Software Kft
Price: Free

Bu sıkıntıyı bertaraf etmek için AppStore ortamındaki OneContact uygulamasını kurmayı denedik. Ücretsiz olan 3.8 MB boyutlu ufak uygulama için iOS 5.0 ve üstü yeterli.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için fotoğraftan arkaplan temizleme uygulamaları

onecontact1

İzniniz doğrultusunda adres defterinizdeki kişileri tarayan uygulama birden fazla girdileri anlıyor ve aynı kişi olabilecek benzer kayıtları tespit ediyor. Ardından bu hesapları birleştirip sayısını bire indirirken ilgili kişi detaylarını birleştirme sırasında kombine ediyor. Hem başarılı, hem de hızlı sonuç veren bir uygulama.

onecontact2

Tespitlerimize göre dakikada 1000 kişiyi tarayıp işlemden geçirebiliyor. Eğer işlem sırasında emin olamadığı kişiler çıkarsa bunları size gösterip hangisinin doğru olduğunu, korunacağını ya da silineceğini sorarak onay alıyor. Böylece olası talihsiz kazalar engellenebilmiş oluyor.