Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Safari Sekmelerini Uzaktan Erişip Kapatmak

Apple cihaz sahipleri aynı ekosisteme dahil olan Mac bilgisayar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet, Apple TV ya da iPod müzik çalar kullanarak dosyalarını eşleştirme, işe kalınan yerden devam etme artılarına sahip oluyor. Buna benzer bir diğer kolaylıksa her ortamda Safari tarayıcıyı bulmak.

iOS: Safari Sekmelerini Uzaktan Erişip Kapatmak

iOS sayesinde gelen ince ve az bilinen hilelerden bir diğeri Mac başında Safari ile gezintiye başladıktan sonra diğer cihazlardan devam edebilmek ve bu esnada aynı sekmeleri açabilmek. Daha da iyisi bir adım ileri gidip önceki cihaza geri dönmek zorunda kalmadan, orada açık olan ve artık işiniz biten Safari sekmelerini bile kapatabilirsiniz. Böylece size ait banka, Facebook gibi kişisel sayfaları diğerleri görmemiş olur.

Bu özelliğe imkan verense iCloud Sync eşleştirme sistemi. Apple cihazlarınız aynı Apple ID kimliğini kullanarak iCloud bağlantısı yapıyorsa ve güncelse sorun kalmıyor. Bu işlem genelde iPhone kullanarak diğer cihazlardaki açık Safari sekmelerini kapatmak için ideal.

iCloud-Tab

Bu aynı zamanda mekandan çıkıp dışarda olunca da işe yarıyor. iOS cihazınızdan Safari uygulamasına girin ve ekran altındaki sekme geçiş bölümüne tıklayıp iCloud sekmelerini bulana kadar sürükleme yapın. Bu sayede tüm cihazlarınızdaki Safari sekmeleri görülür. Kapatmak istediğiniz sekmeyi bulduktan sonra sola sürükleyip kapatın. İşlemin gerçekleşmesi birkaç saniye bekleme gerektirebilir ama son derece kolay olduğu ortada.