Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Cihaz Bilgilerini Ücretsiz Takip Edin

Akıllı telefonda yer alan bildirim alanı sayesinde en son gelişmelerden haberdar olabiliyor, sinyal durumu, batarya seviyesi, Wi-Fi gibi bilgileri görebiliyoruz ama aradığımız tüm bilgiler bu alana sığdırılamıyor. İşlemci sıcaklığı, GPS sinyal gücü gibi özel bilgileri de görebilmek ister misiniz?

Android: Cihaz Bilgilerini Ücretsiz Takip Edin

Bu amaca hizmet eden Power Line ve Cool Tool adlı uygulamalar dikkatimizi çekmeyi başardı. Bu iki uygulama cihazlara özel tonla bilgiyi görüntüleme imkanı veriyor. Ekrana gelen katmanlı yapı sayesinde diğer uygulamaların görüntüsü engellenmeden bilgi gösterilebiliyor.

PowerLine

power_line_start

Son derece minimalistik çizgiler kullanarak önemli sistem bilgilerini takip etmenize imkan veriyor. Uygulamayı başlatınca son derece kolay biçimde kurulumu yapabilirsiniz. Ek bilgiler içinse ayarlara girip artıya tıklayarak sonuca gidebilirsiniz. Renkli çubuklar şeklinde ekran üstünde, altına ya da ortasında kalınlığı, şeffaflığı ayarlanabilen göstergeler elde edebilirsiniz. Ücretsiz sürümde özellikler ciddi anlamda sınırlı ve daha fazlası için Pro sürümü almak gerekiyor.

Cool Tool

cool_tool-layout1

Çok daha fazla özellik sunan bu uygulamada estetik arka plana itilmiş durumda. GPS sinyaline kadar çok sayıda bilgi alınabiliyor. Göstergelerin görünümü ve konumu değiştirilebiliyor. Geçmiş kaydı ve grafik görünümü de var. Ücretsiz sürümde temalar kullanılabiliyor. Özellikler açısından çok zengin ve özelleştirme geniş. Ücretsiz sürümde reklamlar var ama çok da rahatsız etmiyor. Çok fazla seçenek açarsanız batarya ömrüne sekte vuruyor. Uygulamayı öğrenmeniz zaman alabilir.