Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak

Android ve iOS‘te 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak için kullanabileceğiniz, Google’ın geliştirdiği Toontastic 3D uygulamasını tanıyacağız. Anime filmler ve videolar son yıllarda tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Tabii ilgiyle izlenen yapımların altında çok ciddi bir iş gücü ve emek var. Bu içerikler için gelişmiş donanımlar ve yazılımlar kullanılıyor olsa da siz daha mütevazi olanaklarla 3D animasyon ve çizgi film benzeri içerikler oluşturabilirsiniz. Google Toontastic 3D uygulaması ile kısa 3D anime’ler oluşturmak mümkün.

Android ve iOS: 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak

Öncelikle Toontastic 3D uygulamasını Android veya iOS işletim sistemli akıllı telefonunuza uygulama mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget’lar aracılığıyla yükleyin.

[appbox googleplay id=com.google.toontastic&hl=tr]

[appbox appstore id1145104532?mt=8]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzde sağ kısımda yer alan Idea Lab butonuna dokunarak dünyanın dört bir tarafından kullanıcılar tarafından hazırlanmış içeriklere erişebilir ve yaratıcı fikirler edinebilirsiniz.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 1

Settings seçeneğine dokunun. Buradan basit karakter animasyonları ya da tam özellikli animasyonlar için seçim yapabilirsiniz.

+ butonuna dokunduğunuzda karşınıza üç parçadan oluşan kısa hikayeler için Short Story, beş parçadan oluşan uzun hikayeler için Classic Story ve bilim temalı içerikler oluşturmak için Science Story seçeneği karşınıza gelecek.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 2

Hikayeniz için dilediğiniz şablonları seçebilirsiniz. + butonunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 3

Video için son taslağı yaptıktan sonra uygulama sizden çeşitli 3D animasyonlu arka planlar arasından seçim yapmanızı isteyecektir. Beğeninize göre olanı seçip bunları uygulamak için süreci takip edin. Arka planlardan hiçbiri sizin gereksinimlerinize uymuyorsa 2D doodle arka planınızı oluşturabilmeniz için Draw your own seçeneğine dokunabilirsiniz.

Hikayeniz için 3D karakter seçimi yapmalısınız. Çizim yeteneğinize güveniyorsanız Draw your own butonuna dokunarak kendi karakterlerinizi de oluşturabilirsiniz.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 4

Karakterleri istediğiniz konuma yerleştirin ve hareket ettirerek hareketlerini kayıt altına alın. Ses için cihazın mikrofonunu kullanabilirsiniz.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 5

Son olarak bir mod müziği seçmelisiniz, içeriğin genel akışına uygun bir seçim yapabilirsiniz. Hikayeye bir isim verdikten sonra içeriği dışarı aktarabilir ya da arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

Android ve iOS 3D Animasyon ve Çizgi Film Oluşturmak 6

Toontastic 3D’nin Android 5.0 ve daha güncel işletim sistemli cihazlar ile iOS 9.0 ve daha güncel işletim sistemli Apple cihazlara yüklenebildiğini belirtelim.