Kategoriler
Rehberler

Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek

Bir Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alacağız. Android Lollipop işletim sistemi versiyonunun yayınlanmasının ardından Xposed Framework gibi root uygulamalarının işlemci uyumluluğu ile ilgili kendi katı uyumluluk kriterleri oldu. Bazen aynı işlemcinin farklı versiyonlarının dahi sorun teşkil edebildiğini gördük. Zaman zaman bu şekilde özel uygulamaların doğru versiyonlarını yükleyebilmek için Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek gerekebiliyor. Android işletim sistemi cihazların donanımsal özelliklerini görüntüleme konusunda çok başarılı değil ve detay sunduğunu söylemek de pek mümkün değil. Bu işlem için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almak en iyisi. Dilerseniz şimdi Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek için kullanılabilecek uygulamaya daha yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir:  Google Takvim'de ay evreleri nasıl gösterilir?

Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek

Öncelikle Droid Hardware Info adlı uygulamayı Google Play uygulama mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin. Kurulumun ardından uygulama bazı erişim izinleri talep edebilir, bunlar için onay verin.

Droid Hardware Info
Droid Hardware Info
Developer: Unknown
Price: Free

Uygulamayı açın, arayüzdeki System sekmesini görüntüleyin. Buradaki CPU Architecture ve Instruction Sets bölümlerinden akıllı telefonunuzda yer alan işlemci hakkında detaylı bilgi edinebiliyorsunuz.

Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek 1

ARM: ARMv7 ya da armeabi, ARM64: AArch64 ya da arm64 ve x86: x86 veya x86abi sizin ihtiyacınız olan işlemci mimarisi hakkındaki verilere karşılık geliyor. Uygulamada bunun dışında işletim sistemi versiyonu, ekran çözünürlüğü, işlemci frekansı, bellek miktarı ve hızı gibi farklı bilgiler edinebilmeniz de mümkün.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Android Telefondaki İşlemciyi Öğrenmek 2