Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XA ve XA Ultra Android Nougat Güncellemesi Tekrar Yayınlanıyor

Sony Xperia XA ve XA Ultra Android Nougat güncellemesi tekrar yayınlanmaya başladı. Sony Xperia XA ve XA Ultra akıllı telefonlar için Android Nougat güncellemesi geçtiğimiz haftalarda yayınlanmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra firma OTA iletim sistemindeki minör performans sorunlarını gerekçe göstererek güncellemenin kısa bir süre için geri çekildiğini duyurmuş, sorunun kısa süre içerisinde çözülerek güncellemenin tekrar yayınlanmaya başlayacağını açıklamıştı. Duruma bakılırsa Sony OTA sistemindeki sorunları giderdi ve Sony Xperia XA ve XA Ultra akıllı telefonlar için Android Nougat güncellemesinin tekrar yayınlanmaya başladığını duyurdu.

Sony Xperia XA ve XA Ultra Android Nougat Güncellemesi Tekrar Yayınlanıyor

Sony Xperia XA ve XA Ultra Android Nougat Güncellemesi Tekrar Yayınlanıyor 1

Güncellemeler ilginç şekilde akıllı telefonlar için daha önce yayınlanan paketten daha farklı bir yapı numarasına sahip. Xperia XA kullanıcıları güncellemenin ardından 33.3.A.0.131 yapı numarasına geçiş yapıldığını görecek. XA Ultra için yayınlanan Nougat güncellemesi ise akıllı telefonu 36.1.A.0.182 sürüm numarasına taşıyor.

Güncellemenin indirilmesi sürecinde hücresel bağlantı yerine Wi-Fi ağlarının tercih edilmesi öneriliyor, aynı zamanda akıllı telefonunuzun pil seviyesinin yeterli olduğundan emin olmalısınız.

Xperia XA akıllı telefon 143.6 x 66.8 x 7.9 mm boyutlarında ve 137.4 gram ağırlığında. Cihazın 5 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değerine sahip. MediaTek Helio P10 yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için microSD kart yuvası, 13 MP çözünürlüklü f/2.0 ana kamera, 8 MP çözünürlüklü f/2.0 selfie kamerası ve 2300 mAh kapasiteli pil gibi detaylar içeriyor.

Sony Xperia XA Ultra akıllı telefon 164 x 79 x 8.4 mm boyutlarında ve 202 gram ağırlığında. Tek SIM ve çift SIM varyantları bulunan cihazın 6 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değeri sunuyor. MediaTek Helio P10 yongaseti, 3 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası barındırıyor. Ana kamera 1/2.4″ sensör boyutu ve 21.5 MP çözünürlük değeri sunuyor. Ön kamera ise 16 MP çözünürlüklü. 2700 mAh kapasiteli pille gelen Xperia XA Ultra’nın çeşitli renk seçenekleri bulunmakta.