Kategoriler
Konular

Android’deki En İyi Beş Ses Kayıt Uygulaması

Android için En İyi Beş Ses Kayıt Uygulaması ile karşınızdayız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımız birçok işlevin yanı sıra ses kaydı da yapabiliyor. Akıllı telefon üreticileri cihazlara stock ses kayıt uygulaması yüklüyor olsa da bu araçların çok başarılı olmadığını ve detaylı kayıt seçenekleri sunmadığını biliyoruz. Dilerseniz Android‘li akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz En İyi Beş Ses Kayıt Uygulaması nelermiş hep birlikte görelim.

Android’deki En İyi Beş Ses Kayıt Uygulaması

Voice Recorder – Splend Apps

Android En İyi 5 Ses Kayıt Uygulaması 1

Splend Apps tarafından geliştirilen Voice Recorder uygulamasının iki farklı versiyonu var; kullanım şekilleri hemen hemen aynı olmakla birlikte arayüzleri biraz farklı. Uygulamanın ön plana çıkan özelliği kayıt kalitesi ve dosya tipini belirleme olanağı. MP3, yüksek kaliteli PCM (veya wav), AAC (m4a/mp4) ve AMR (3gp) formatlarını destekliyor. MP3 formatı için 32 kbps ile 320 kbps aralığında seçim yapabiliyorsunuz. Stereo ve mono ses kayıt olanağı hazır. Ekran kapalıyken kayıt alabilme ve deneysel arama kaydetme özellikleri de elinizin altında.

[appbox googleplay id=com.splendapps.voicerec]

Smart Voice Recorder – SmartMob

Android En İyi 5 Ses Kayıt Uygulaması 2

Smart Voice Recorder uygulaması örnekleme değerini ayarlayabiliyor (8 kHz – 44 kHz). Henüz beta aşamasında bir özellik olsa da konuşmalardaki boşlukları / sessiz kısımları kaldırabiliyorsunuz. Mikrofonu kalibre etmeniz mümkün. Cihazda kalan boş depolama alanıyla ne kadar süre kayıt yapabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Reklamları kaldırmak isterseniz uygulama içi satın alma yoluna gidebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.andrwq.recorder]

Audio Recorder – Green Apple Studio

Android En İyi 5 Ses Kayıt Uygulaması 3

Üstteki iki uygulama daha gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapıyor; Green Apple Studio tarafından geliştirilen Audio Recorder uygulaması ise minimalist bir arayüze sahip ve basitçe ses kaydı alma işlevine odaklanmış durumda. Ayarlardan ses kayıt kalitesini değiştirebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.app.studio.voicerecord]

Voice Recorder HD – Fusion Co., Ltd.

Android En İyi 5 Ses Kayıt Uygulaması 4

Voice Recorder HD ses kaydı kalitesini özelleştirebilmenizi sağlıyor. Kayıtlarınızı hemen her işletim sistemli cihazda dinleyebiliyorsunuz. Dropbox ve benzeri bulut depolama servisleriyle uyumlu çalışabiliyor. Harici bir mikrofon ya da benzeri bir donanımınız varsa kayıtta bu cihazı kullanabiliyorsunuz. Kayıt alırken uygulamayı arka plana atıp başka bir uygulama çalıştırmanız sorun teşkil etmiyor.

[appbox googleplay id=eapps.pro.voicerecorder]

Audio Recorder – Sony Mobile Communication

Android En İyi 5 Ses Kayıt Uygulaması 5

Sony’nin resmi ses kayıt uygulaması başarılı arayüzü, alınan kayıtlara kolayca erişim imkanı sunması, ses düzenleme seçenekleri ve kayıt ayarlarını değiştirme olanağıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

[appbox googleplay id=com.sonymobile.androidapp.audiorecorder&rdid=com.sonymobile.androidapp.audiorecorder]