Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerini Fotoğraf ve Yazıyla Yanıtlamak

Instagram hikayelerini fotoğraf ve yazıyla yanıtlamak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Instagram’daki Stories / Hikayeler özelliği Facebook ve Messenger’a kıyasla daha fazla ilgi görüyor. Bu durumun sebebi Instagram’ın tıpkı bu özelliği kendisinden kopyaladığı Snapchat gibi fotoğraf odaklı bir sosyal ağ olması. Instagram hikayeleri 24 saat boyunca görülebilir olsa da bu süre zarfında geçerli olmak kaydıyla Instagram hikayelerine yanıt oluşturabiliyorsunuz. Tabii bazı kısıtlamalar söz konusu olabiliyor, ona altta değineceğiz. Instagram hikayelerini fotoğraf ve yazıyla yanıtlamak mümkün. Dilerseniz bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize daha yakından bakalım.

Instagram nasıl dondurulur?

Instagram Hikayelerini Fotoğraf ve Yazıyla Yanıtlamak

Bir Instagram hikayesine yanıt oluşturmak için öncelikle onu görüntülemeniz gerekmekte. Instagram arayüzünde üst kısımda yer alan ön izleme görseline dokunarak ilgili kişinin hikayesini görüntüleyin. Hikayenin alt kısmında yanıt yazabileceğiniz bir kutucuk yer alacaktır. Yazılı yanıt oluşturmak için bu kutucuğa dilediğiniz metni girebilir ve Send butonuna dokunabilirsiniz. Bir fotoğraf ya da videoyla yanıt oluşturmak isterseniz kamera butonuna dokunun.

Instagram Hikayelerini Fotoğraf ve Yazıyla Yanıtlamak 1

O anda bir fotoğraf çekebilir ya da galerinizde yer alan bir fotoğrafı seçebilirsiniz. Eğer yeni bir fotoğraf çekiyorsanız yüz filtrelerini uygulayabiliyorsunuz. Fotoğrafı göndermeden önce çıkartma ya da çizim de ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikayelerini Fotoğraf ve Yazıyla Yanıtlamak 2

Instagram hikayelerine yanıt oluştururken bazı kısıtlamaların olabileceğinden bahsetmiştik. Kullanıcılar takip etmedikleri kişilerin kendi hikayelerine yanıt oluşturabilmesini engelleyebiliyor. Eğer herhangi bir hikayenin alt kısmında yanıt oluşturma seçeneği göremiyorsanız ilgili kişi yorumlara kısıtlama getirmiş demektir.