Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS 11: Kamera Uygulamasında QR Kod Taramak

iOS 11 kurulu iPhone‘da kamera uygulamasında QR kod taramak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. iOS işletim sisteminde yer alan kamera uygulaması son birkaç yıldır pek dikkat çekmiyor. Apple kamera alanında her yıl iyileştirmeler sunmasına rağmen durum böyle. Geçmişte minör iyileştirmeler yapıldı ancak büyük çapta yenilikler getirilmedi. Photos uygulamasında daha büyük çapta değişiklikler görmüştük. iOS 11 güncellemesiyle birlikte kamera uygulamasında QR kod taramak mümkün hale geliyor. Artık bu işlem için üçüncü parti bir uygulama kullanmak durumunda kalmayacaksınız.

iOS 11: Kamera Uygulamasında QR Kod Taramak

Kamera uygulamasında bir QR kod taramak için tüm ihtiyacınız tarama için bir QR kod bulmak. Çıktı alınmış şekilde ya da herhangi bir ekranda olması fark etmiyor. iOS’teki kamera uygulaması kağıt ya da ekran üzerindeki QR kodu sorunsuzca okuyabiliyor.

iOS 11 Kamera Uygulamasında QR Kod Taramak 1

Kamera uygulamasını açın. Fotoğraf ya da kare yakalama modunda olduğunuzdan emin olun. QR kod taraması yapma imkanı sunan kamera modları bunlar. Kamera uygulamasında bu iki moddan birisini seçtikten sonra cihazın kamerasını QR koda doğru yöneltin. İçeriğin algılandığına dair bir uyarı üst kısımda belirecektir. Bu banner’a dokunduğunuzda QR kod içeriyorsa ilgili web sitesi bağlantısı açılacaktır. Bazı durumlarda ek seçenekleri görmek için aşağı doğru kaydırma hareketi yapmanız gerekebilir.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Bazı durumlarda, örneğin QR kodu bir URL’yi gösteriyorsa, bildirim penceresini aşağı çekebilir ve sayfayı bildirimin kendisinde görüntüleyebilirsiniz. Bu, bağlantının kötü amaçlı olmadığından emin olmanın iyi bir yolu.