Kategoriler
Apps & Oyunlar

Viber’da YouTube Videosu Aramak ve Paylaşmak

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından Viber’da YouTube videosu aramak ve paylaşmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Mesajlaşma uygulamaları her geçen gün aşama kaydediyor. Artık modern mesajlaşma uygulamalarında anlık mesajlaşma dışında çok sayıda özelliğin kendisine yer bulduğunu görüyoruz. Örneğin Snapchat sıradan bir anlık mesajlaşma uygulaması olmanın çok ötesinde işlevler sunuyor. Mesajlaşma kavramının içerisine yazı dışında çok sayıda öge girdi. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde GIF’ler hayli popülerleşti ve WhatsApp ile Viber GIF desteğine kavuştu. Bu arada Viber uygulamasına YouTube ve Spotify arama özelliği de dahil edildi. Artık Viber’da YouTube videosu aramak ve paylaşmak mümkün. Spotify’da şarkı da arayabiliyorsunuz. Bu işlevlerden faydalanabilmek için uygulamayı son sürüme güncellemeniz gerekmekte.

Viber İle Bunu Yapmanız Artık Mümkün! - Teknoloji Haberleri - Milliyet

Viber’da YouTube Videosu Aramak ve Paylaşmak

Akıllı telefonunuzda Viber uygulamasını çalıştırın ve arama simgesine dokunun. Arama simgesi yerini bir klavye simgesine bırakacak ve açılan arayüzde ülkenizdeki popüler YouTube videoları görüntülenecektir. Spotify’a sahipseniz arayüzde alt kısımda bu servisin ikonunu da göreceksiniz. Spotify’da müzik aramak ve paylaşmak isterseniz bu butona dokunmalısınız.

Viber'da YouTube Videosu Aramak ve Paylaşmak 1

YouTube simgesine dokunun ve dilediğiniz bir video için arama gerçekleştirin. Sonuçlar çekmecede belirecektir. Videoyu izlemek için üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. Videoyu paylaşmak / arkadaşınıza göndermek için hemen yan kısımda bulunan paylaşma butonunu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

iPhone’da Viber aracılığıyla paylaşılan videoya dokunulduğunda Safari tarayıcısı açılıyor, cihazda kuruluysa video daha sonra YouTube uygulamasında oynatılmaya başlanıyor. iOS’te YouTube videolarını doğrudan Viber içerisinden izleyemiyorsunuz. Duruma bakılırsa aynı tablo Android işletim sisteminde de geçerli.