Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Gönderilen Mesajı Geri Almak

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta yakın zamanda gönderilen mesajı geri almak mümkün hale gelecek. Zaman zaman WhatsApp’ta arkadaşlarınıza ve yakınlarınıza yanlışlıkla (ya da bazen farkında olarak) gönderdiğiniz mesajı geri almak isteyebilirsiniz. Uygulamada şu ana kadar böyle bir özellik göremedik. Fakat bu durum yakın zamanda değişecek gibi görünüyor.

WhatsApp desteğini keseceği Android ve İOS cihazları açıkladı

Yakın zamanda artık WhatsApp’tan gönderdiğiniz mesajı geri alabileceksiniz. Bu özellik uygulamada Recall olarak adlandırılıyor. Artık kavga ettiğiniz arkadaşınız ya da eski sevgilinize yazdığınız mesajlar yüzünden pişman olmayacaksınız.

WhatsApp: Gönderilen Mesajı Geri Almak

WhatsApp‘ta gönderilen mesajı geri almak için hazırlanan özellik henüz kullanıma sunulmuş değil. Bu özellik tüm kullanıcılar için aktif hale getirildiğinde gönderdiğiniz bir mesajı geri almak için:

  • Akıllı telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve geri almak istediğiniz mesajı görüntüleyin.
  • Mesajın üzerine dokunun ve basılı tutun. Bu, mesajı seçmenizi sağlayacaktır.
  • Mesajı seçtikten sonra WhatsApp arayüzünde üst kısımda çeşitli seçenekler belirecek, siz Recall seçeneğine dokunmalısınız.
WhatsApp Gönderilen Mesajı Geri Almak 1

WABetaInfo‘nun paylaştığı görsele bakılırsa WhatsApp’ta yazılan mesajı geri alma ekranında bir Learn more butonu da bulunmakta.

WhatsApp’ta önemli belge ve dökümanları saklamak için bu, durum fotoğraf ve videolarını indirmek için bu, sizi engelleyen kişiye mesaj göndermek için bu, arşivlediğiniz bir sohbeti geri yüklemek için bu, sildiğiniz mesajları geri getirmek için bu, fotoğraflara ve videolara filtre eklemek için bu ve uygulamanın desteklemediği formattaki dosyaları arkadaşlarınıza göndermek için buradaki rehberimizde ele aldığımız aşamaları uygulayabilirsiniz.