Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook ve Instagram Bildirimlerini Azaltın

Kimi zaman canınızı sıkan bazı uygulamaları yeter diyerek sistemden kaldırmak isteyebilirsiniz. Sosyal ağ uygulamaları sık sık gelişmeleri bildirerek canınızı sıkabilir. Facebook ve Instagram en sık kullanılan ağlar ve canınızı sıkma konusunda sınırları zorluyorlarsa yazımızı okumaya devam edin…

Android: Facebook ve Instagram Bildirimlerini Azaltın

Facebook hesabınız size her türlü gelişmeyle ilgili çok sayıda bildirim gönderiyorsa online olarak sitesine girip ayarlarından düzenleme yapmayı deneyebilirsiniz. Görünüşe bakılırsa sürekli olarak güncellemeden geçen servis kullanıcıların daha aktif olmasını istiyor ve arkadaşlarının beğendiklerini bile rapor ediyor. Yakın arkadaşlar meselesi durumu daha da karmaşıklaştırıyor.

facebook-notification-settings

Bu ayarlara girerek hangi aksiyonlardan sonra bildirim geleceğini seçebilirsiniz. Fotoğrafta etiketlenme, mesajlarınıza yorum gelme, diğer seçeneklere bakarak gereksizleri kapatın. Mobil Facebook uygulamasını açarak ince ayar yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Instagram Bildirimleri

Sadece biri etiketleyince, beğenince, takibe alınca ya da mesaj gönderinde push esaslı bildirimleri almak, aksi durumda rahatsız edilmemek istiyor olmalısınız. Instagram varsayılan olarak zaten bunları gönderir ama bir Facebook arkadaşı Instagram’a gelince, bir mesaj atınca, yenilikler eklenince ve uygulamaya göz atmanızı isteyince de bildirimler gönderiyor. Bunları kapatmalısınız.

instagram-notification-settings-screens-01

Yapmanız gereken Instagram profilinizden sağ üstteki üçlü menüye tıklamak ve açılan yerde ata inip push bildirimleri bulmak. Ayrıntısına girince olası seçenekleri göreceksiniz ve istemediklerinizi kapatabileceksiniz.

instagram-notification-settings-screens-02

Aynı zamanda sadece takip ettiğiniz kişilerle ilgili bildirim almayı seçebilirsiniz ki bizce çok mantıklı ve boşuna rahatsız edilmenize gerek yok. Bunun için düzenleme yapıp kaydetmeniz yeterli.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları