Kategoriler
Rehberler

HTC U11: Ekran Görüntüsü Almak

HTC U11 akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. U11, HTC’nin 2017 yılındaki amiral gemisi akıllı telefonu ve geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan HTC 10 modelinin devamı niteliğinde bir cihaz. Üst seviye donanımsal özelliklerinin yanı sıra HTC Edge Sense adlı eşsiz bir özelliğe de ev sahipliği yapıyor. Edge Sense cihazın çerçevelerine dokunulduğunda / basınç uygulandığında çeşitli işlevlerin ve uygulamaların tetiklenmesini sağlamakta. Bu özellikle örneğin selfie çekmeyi önemli ölçüde kolaylaştırabiliyorsunuz.

Akıllı telefon kullanıcıları günümüzde cihazlarında sıkça ekran görüntüsü alıyor. Okudukları / gördükleri bir içeriği basitçe saklamak için şüphesiz büyük kolaylık. Bu küçük rehberimizde HTC U11 akıllı telefonda ekran görüntüsü almak için ne yapılması gerektiğine değineceğiz.

HTC U11: Ekran Görüntüsü Almak

HTC U11 Ekran Görüntüsü Almak 1

HTC U11 akıllı telefonda görüntüsünü kaydetmek istediğiniz arayüzü / sayfayı açın.

Cihazın güç ve ses azaltma tuşlarına basın ve birkaç saniye boyunca basılı tutun.

Ekran görüntüsü yakalama sesini duyacak ve ekranda ilgili efekti göreceksiniz, ekran görüntüsü akıllı telefonun galerisine kaydedilmiş olacak.

Aldığınız ekran görüntüsüne derhal erişmek isterseniz bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekin ve ekran görüntüsünün kaydedildiğini belirten bildirime dokunun. Aldığınız ekran görüntüsünü WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden arkadaşlarınıza kolayca gönderebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi işlem hayli kolay. Eğer bir web sayfası gibi uzun sayfanın tam boyut ekran görüntüsünü almak istiyorsanız Google Play uygulama mağazasından Stitch & Share: big screenshot gibi üçüncü parti bir uygulama yükleyebilirsiniz.