Kategoriler
Rehberler

HTC U11: Hard Reset Nasıl Atılır?

HTC U11 hard reset / fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. HTC’nin yeni U11 modeli akıllı telefonu performans anlamında her ne kadar pek sorun yaşatmasa da bazen sıkıntılı bir uygulamanın yüklenmesi ya da başka sebeplerle kullanıcılarını zor durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Cihazda performans sorunları yaşarsanız ya da karşılaştığınız bir sorunu çeşitli yöntemlerle çözemiyorsanız hard reset atmayı düşünebilirsiniz. Hard reset işleminde cihazdaki tüm veriler silinecektir, bu nedenle öncelikle yedek almak isteyebilirsiniz. Yedekleme için kullanabileceğiniz uygulamaları burada tanıtmıştık.

HTC U11: Hard Reset Nasıl Atılır?

HTC U11 Hard Reset Nasıl Atılır 1

Settings Menüsü Aracılığıyla

Akıllı telefonunuzda Settings menüsüne erişin.

Aşağı doğru kaydırma yapın ve Backup & reset seçeneğini bulun.

Factory data reset seçeneğini işaretleyin. (Burada Erase SD card seçeneğini işaretlemeyin, aksi takdirde hafıza kartınızdaki veriler de silinecektir.)

Ekranın alt kısmında yer alan Reset phone seçeneğine dokunun.

Son olarak OK butonunu kullanın.

İşlem bu kadar. Akıllı telefonunuz yeniden başlatılacaktır, açılma biraz zaman alabilir; endişeye kapılmanıza gerek yok. Cihaz açıldığında kutusundan çıkarıp ilk kez çalıştırdığınızdaki şekliyle sizi karşılayacaktır.

Recovery Mod Aracılığıyla

Öncelikle akıllı telefonu kapatın.

Güç ve ses azaltma butonlarına basılı tutun.

Akıllı telefon HTC download moduna girecektir.

Menüde seçenekler arasında gezinmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Reboot to recovery mode seçeneğine gidin ve güç tuşuna basın.

Akıllı telefon recovery moduna girdiğinde Wipe data / factory reset‘i seçin ve cihaza reset atılması işlemine onay verin.

İşlem tamamlandığında Restart seçeneğine dokunarak akıllı telefonun yeniden başlatılmasını sağlayın.