Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Videoları İlgi Çekici Kliplere Dönüştürün

Video çekimler, fotoğraflar aksine o kadar da kolay biçimde paylaşılamıyor ve hem uzunluk, hem boyut açısından dezavantajlar içeriyor. Kimi zaman yapılan çekimi tekrarlamanız, bölüm kesmeniz ve ses eklemeniz vb gerekiyor ki kötü durmasın. Bu konudaki yardımcılarınızdan birine bakış attık.

Android/iOS: Videoları İlgi Çekici Kliplere Dönüştürün

Bu nedenle ilgi gören Instagram videoları ve benzerleri sadece 15 saniyelik kısa ve olaya odaklanan anlarla sınırlı ve olması gereken bu olsa gerek. Bu siteleri kullanmak istemiyor ve başka yollardan video paylaşmak istiyorsanız müzik ekleme, efekt, kırpma gibi işlemleri Magisto gerçekleştirebilir.

Ücretsiz olan bu video düzenleme uygulaması mobil uygulamalar dışından web sitesi üzerinden de kullanılabiliyor. Kısa süreli eğlenceli videolar oluşturmak ücretsiz. Bunun için ücretsiz biçimde hesap oluşturmanız gerekiyor. Diğer seçenekse Google ya da Facebook hesabıyla oturum açmak.

magisto-1

Galeri içinden Google Drive hesabından önceki videoları yüklemeniz mümkün. İşinizi hızlandırmak üzere benzer videoları bir araya toplayabiliyor. Üst kısımda seçilen video süresi gösteriliyor ve en iyi sonuçlar için en az 45 saniyelik kayıt öneriliyor. Ardından videolara uygulanacak yaz/aşk/sokaklar vb türünden bir tema seçmeniz isteniyor.

magiston-3

Tema seçince bunlara eşlik eden müzikler de geliyor. İsterseniz kendi arşivinizden ya da Dropbox’tan müzik seçebilirsiniz ama unutmayın ki eklediğiniz müziklerde telif varsa YouTube algılayıp ihtar çekebilir ve silebilir. Ardından işlem otomatik olarak gerçekleşiyor ve son uzunluk belirlenebiliyor. Ücretsiz sürümde bazı sınırlamalar var örneğin sonuç videolar lokalde saklanamıyor.