Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Kolay Biçimde Ses Kaydı Gerçekleştirin

Eskiden sadece telefon görüşmeleri için kullanılan akıllı telefon mikrofonları artık çok sayıda konuda imdada yetişiyor. Yeni bir uygulama kurunca mikrofona erişim izni istiyorsa ne amaçla kullandığına dikkat etmelisiniz çünkü izinsiz biçimde dinlenmeyi kimse istemez. Amacınız ses kaydıysa bu doğal.

Android: Kolay Biçimde Ses Kaydı Gerçekleştirin

Kolay ve hızlı biçimde ses kaydına geçmenizi sağlayacak bir uygulama arıyorsanız Tape-a-Talk yardımcı olabilir. Dakikalar süren bir toplantıyı ya da konferansı kayda geçirmek istediğinizde imdada yetişebilir.

İki ayrı modda kayıt yapmak mümkün: düşük kalite (3GP) ve yüksek kalite (WAV). Elbette yüksek kalitede dosya boyutu daha yüksek oluyor. Telefonun mikrofonuna bağlı olarak iki mod arasında kalite farkı hissetmeyebilirsiniz. Ancak siz yine de karar vermeden önce telefon hoparlörü yerine başka bir müzik çalara aktarıp ya da kulaklık takarak farkı analiz etmelisiniz.

android-tapeatalk-record

Seçenekler arasında kayıtta kullanılan netlik için 8 kHz ile 44.1 kHz arası seçim yapılabiliyor. Ayrıca 8-bit ve 16-bit seçenekleri var. En ideal sonucu elde etmeniz için tüm seçenekler sunulmuşa benziyor. Uygulamanın bir diğer artısı kolay erişim imkanı veren bir widget ile gelmesi ve bunun ana ekrana yerleştirilebilmesi.

android-tapeatalk-manage

Kayıtlar yaptıkça bunların listeye eklendiğini göreceksiniz. Tekrar dinleyebilir, artık gerekli olmayanları silebilirsiniz. Kayıtları saklamak için hangi klasörün kullanılacağını seçebilirsiniz. Ayrıca kayıtları hatırlamak için adlarını değiştirmek de kolay. İsterseniz kayıtlardan parça kesip bir klip olarak ayrıca saklamanız mümkün.

android-tapeatalk-share

Kişisel kullanım ötesine geçmek isteyenler içinse paylaşma ve yükleme seçenekleri var. Paylaşma için kullanılacak adlandırma, özel e-posta adresi, alıcılar, konu kısmı vb değiştirilebiliyor. Dropbox gibi bulut ağları kullanıyorsanız ya da FTP aktifse kolayca çözüme gidilebiliyor. Ücretsiz olsa da rahatsız edici olmayan reklamlar var ve ufak bir ödemeyle Pro sürümü alırsanız bunlar kalkıyor.