Kategoriler
Rehberler

iOS: Ellerinizi Şaklatarak Fotoğraf Çekin

iPhone sahibi olup fotoğraf çekimleri sırasında pratik bir çözüm bulmak mı istiyorsunuz? “Başkalarını çekerken sorun yok ama ben de olayım dediğimde uzaktan kumanda etkisi gösterecek bir çözüm var mı” diye soruyorsanız ellerinizi şaklatarak kameraya çekim komutu verebilirsiniz…

iOS: Ellerinizi Şaklatarak Fotoğraf Çekin

Clapmera adı verilen kamera uygulamasının özelliği tam da bu iş için özel olarak geliştirilmiş olması. Basit biçimde ellerinizi şaklatarak iPhone’da yer alan mikrofona tetikleme gönderiyor ve kameranın deklanşöre basmasını sağlıyorsunuz.

‎Clapmera
‎Clapmera
Developer: Security Union LLC
Price: Free+

Ücretsiz olan uygulamayı indirip kurduktan sonra tek yapmanız gereken dinleme modunu başlatmak ve kamera karşısına geçtikten sonra hazır olduğunuzda onay vermek. Elbette telefondaki mikrofonun bu el şaklatma sesini duyabilmesi için aşırı uzakta olmamalısınız ama çoğu durumda başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Clapmera1

Daha da iyisi bu el şaklatma sesine olan hassasiyeti düzenleme olanağınız da var. Örneğin sessiz olmanız gereken bir yerdeyseniz hassasiyeti arttırarak sadece parmaklarınızı şıklatarak bile komut verebilirsiniz.

Merak edilen bir soru hazır olma süresi olabilir ki şaklatma sonrasında geçecek bekleme (geri sayım) süresini de değiştirebilirsiniz. Böylece fotoğrafta doğal görünmenizi sağlayacak biçimde hazırlık süresini elde edebilirsiniz. Bundan böyle fotoğraf çekmesi için iPhone’unuzu tanımadığınız kişilere vererek riske atmaktan kurtulacaksınız!