Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy J7 Root Atma

Bu yazımızda Samsung Galaxy J7 Root atma adımlarını ele alacağız. Samsung’un bu cihazı büyümeye devam eden J serisinin ortanca üyesi. Batarya gücü ile öne çıkan Samsung Galaxy J7 (2016) günlük kullanımınızda sizi yarı yolda bırakmaması ile ön plana çıkıyor. Seri büyümeye devam ederken sizinle birlikte sınırları zorlamaya başlayım. Samsung Galaxy J7 Root atma işlemini gerçekleştirmeden önce şunu belirtelim ki tüm sorumluluk kendinize aittir.

İndirilecek olan dosyalar

Root dosyaları

Odin

Samsung Galaxy J7 Root Atma

Ayarlar kısmına girin. Cihaz hakkında > Yazılım bilgisi bölümündeki Yapım Numarası seçeneğinin üstüne ardı ardına basın ve artık bir geliştiricisiniz diye ekrana uyarı gelecektir. Geliştirici modu aktif olduğunda geliştirici seçeneklerinden, USB Hata Ayıklama ve OEM ile Kilit Açma yerini aktif edin.

Size vermiş olduğumuz RAR. dosyasından adb sideload driver programını bilgisayarınıza kurduktan sonra cihazı kapatın. Ses Kısma / Home / Güç Tuşu‘nu kullanarak açın ve cihazı download modda açmış oluyorsunuz. Bilgisayardan klasör içerisindeki Odin yazılı dosyaya girip Odin programını açın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Üstteki görseli dikkate alarak Log’a basın. Cihaz bağlandığında Added yazısı görünecek. AP yazan kısma tıklayın ve ROM dosyasını seçin. Dosya seçiminiz tamamlanınca start butonuna tıklayın. Eğer süreç başarılıysa ekrana Pass yazısı gelecektir ve cihazınız yeniden başlayacaktır.

samsungj7rootmatma

Cihazınızı yine kapatıyorsunuz fakat bu sefer Ses açma / Güç Tuşu / Home‘u kullanarak cihazımızı Recovery Mod’da başlatmış oluyoruz. Açılınca hiçbirşeyi seçmeyin ve daha sonra aşağı taraftaki oku soldan sağa doğru kaydırın ve Install‘ı seçerek, ekrana gelen adb sideload yazan yeri seçin ve daha sonra hiç bir şeye tıklamadan alttaki oku sağa doğru kaydırın. Şimdi kurmuş olduğunuz adb sideload programı açık haldeyken dosyalardan Root adlı klasöre girin ve klasör’e girdikten sonra işletim sisteminizi seçin ve çalıştırın. (32/64 bit). Eğer yüklemeniz tamamlandıysa reboot system seçeneğine basın. Samsung Galaxy J7 Root atma işlemini bitirmiş olduk. Konu ile ilgili görüş veya sorunlarınız olur ise forum adresimizi ziyaret edebilirsiniz.