Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonun Ekranı Kapanmasın

Android yüklü cihazlarda bataryanın daha uzun süre korunabilmesi için ekran otomatik olarak karartılıyor. Bu süreyi 15 saniye, 30 saniye, 1 dakika ya da daha fazla olacak biçimde değiştirebilirsiniz ama masa saati, navigason gibi işlemlerde kullanıyorsanız açık kalsın diyebilirsiniz.

Android: Telefonun Ekranı Kapanmasın

Buna özel bir uygulama olan Wakey kullanarak Android yüklü cihazın ekranının kararmasını engelleyebilirsiniz. Basit bir uygulama ve önceliği ekrana gelen büyük boyutlu lambayı kullanarak kontrol.

[appbox googleplay id=com.doublep.wakey]

Buna tıklarsanız lamba yanacak ama daha önemlisi cihaz ekranı asla kararmayacak. Sadece siz tekrar ampule tıklayıp söndürünce ekran kararacak.

wakey-on

Uygulama basit biçimde bunu gerçekleştiriyor ve daha fazlasını sunmuyor. Belki bir e-kitap okurken kararan ekrana çare olabilir. Belki de eski bir Android cihazı slayt şov gösteren e-tablo olarak kullanabilirsiniz. Bir diğer olasılıksa ekran açıkken bataryanın ne kadar dayanacağını test etmek istemeniz.

wakey-off

Uygulama ücretsiz ama ücretli Premium sürümü uygulama içinden satın alırsanız ekran parlaklığını kısma, şarj sırasında cihaz ekranını açık tutma, sadece belirli uygulamalarda ekranı açık tutma gibi artılar ekleniyor.