Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy A7 Root Atma

Samsung A serisinin amiral gemisi sıfatını taşıyan modeli Samsung Galaxy A7, şık bir tasarıma sahip. Ayrıca Samsung Galaxy A7, 5.7 inç boyutundaki ekranı sayesinde dizi, film ve videolarınızı geniş bir ekranda izlemenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra 3600 mAh batarya gücüne sahip olan Samsung Galaxy A7, sürekli şarj etme isteğini ortadan kaldırıyor. Samsung Galaxy A7’nin Always On Display özelliği sayesinde saat ve takvime bakmak için bir tuşa basmanıza gerek kalmıyor. Bu yazımızda Samsung Galaxy A7 Root atma adımlarını ele aldık. Siz de anlatacağımız adımları uygulayarak Root izni gerektiren uygulamaları özgürce kullanabilirsiniz.

Gereken dosyalar

Odin

Root dosyası

Samsung Galaxy A7 Root Atma

İlk olarak Samsung Galaxy A7’nin USB hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek. Bunun için Samsung Galaxy A7’nin Ayarlar kısmında girin ve Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklama modunu açın.

samsunggalaxya7rootatma

Ardından size vermiş olduğumuz bağlantılardan, Odin programını ve gerekli olan Root dosyasını indirin.

samsunggalaxya7rootatma

Odin programının kurulum işlemleri tamamlanınca cihazı kapatın ve Ses kısma / Güç / Home tuşlarını kullanarak Download moda geçişini sağlayın. Download mod ekranı gelince bir kez Ses yükseltme tuşuna basın. Ardından Samsung Galaxy A7’yi USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

samsunggalaxya7rootatma

Cihazı, bilgisayara bağladıktan sonra Odin programını açın ve sol üstteki ID:COM yazısının alt kısmında yer alan kutunun renginin değiştiğini görebilirsiniz. Eğer renk değişmez ise program cihazınızı algılamamıştır demektir ve USB kabloyu söküp tekrar takın.

samsunggalaxya7rootatma

Odin’in sağ tarafında yer alan AP bölümüne .tar.md5 uzantılı klasörü seçerek devam edelim. Şimdi ise Options bölümündeki Auto Restart ve F.Reset Time‘ın önündeki kutuları işaretleyin.

samsunggalaxya7rootatma

Son olarak Samsung Galaxy A7 Root atma işlemini başlatmak için Start butonuna basın.

samsunggalaxya7rootatma

İşlem tamamlanınca Odin’in sol üst tarafında PASS! yazısı belirecektir.

samsunggalaxya7rootatma

Root işlemi sonrasında cihazınızı açtığınızda SuperSU uygulaması kurulu olarak gelecektir. Eğer SuperSU kurulu olarak gelmez ise buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu sayede Root izinlerinizi kontrol edebilirsiniz.

samsunggalaxya7rootatma

Samsung Galaxy A7’nin Root edilip edilmediğini test etmek için buraya tıklayarak, Root Checker uygulamasını yükleyebilirsiniz. Soru, sorunlarını sormak veya konu hakkında geri bildirimde bulunmak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.